Galerie Osvětim

Lidé nemají úctu k obětem nacismu! Pózují na kolejích smrti

Návštěvníci Osvětimi pózují na kolejích smrti - 3
Zdroj: Auschwitz Memorial
Téma:

Neobvyklý způsob zábavy si našli někteří návštěvníci bývalého koncentračního tábora v Osvětimi. Pózují totiž na kolejích, které vedou do někdejšího vyhlazovacího tábora. Pozitivně laděné fotografie pak umísťují na sociální sítě. Vedení muzea je proto vyzvalo, aby se učili chodit po kolejích jinde.

Správci památníku a muzea v Osvětimi vyzvali návštěvníky, aby přestali pózovat na železniční trati vedoucí do areálu bývalého nacistického vyhlazovacího tábora. "Nezapomínejte, že jste na místě, kde bylo zabito více než milion lidí," napsali na twitter.

 

GALERIE: Návštěvníci Osvětimi pózují na kolejích smrti

1
/
4
Zdroj: Auschwitz Memorial
Návštěvníci Osvětimi pózují na kolejích smrti - 1

 

Na oficiálním twitterovém účtu zároveň zveřejnili několik fotografií, na kterých lidé balancují na kolejích. "Existují lepší místa, kde se můžete učit chodit po kolejích, než na místě symbolizující deportaci statisíců lidí mířících na smrt," dodalo muzeum. 

 

Situace si všimla také britská stanice BBC. Na výzvu muzea zareagovalo na sociálních sítích téměř 20 tisíc lidí. "Je to velice důležité upozornění. Způsob, jakým lidé přistupují k fotografování, se úplně vymkl kontrole. Chystám se muzeum v létě navštívit a ujišťuji vás, že jsem si vědoma vašeho postoje k pořizování fotografií. Děkuji za důležitou práci, kterou děláte. Bez znalosti historie se totiž neobejdeme," podpořila zprávu jedna z diskutujících.

 

 

"Nechápu, proč lidé berou Osvětim jako příležitost k focení, ani proč si pořizují veselá selfie v místě, kde bylo zavražděno tisíce nevinných lidí," napsala naštvaná Moran Blytheová.

 

 

Není to poprvé, co fotografie od památníku vzbudily rozruch. Například v roce 2014 na internetu kolovala fotografie smějící se dívky Breanny Mitchell před budovami v Osvětimi. Na sociálních sítích tehdy snímek vyvolal poprask. Dospívající dívka poté uvedla, že jí lide vyhrožovali i smrtí.

pan TN.cz