Obrovský zájem

Lidé nocovali před halou, aby získali bankovku s Karlovým mostem!

Simona Šimková
Simona Šimková
Aktualizováno 18:11
6.9. 2019 17:54
Téma:

V pátek ráno šla do prodeje další suvenýrová eurobankovka - tentokrát s motivem Karlova mostu. A vyvolala obrovský zájem. Desítky lidí kvůli ní dokonce nocovaly před halou, kde byla z automatů k prodeji. Někteří se báli, že přijdou o suvenýr. Jiní už dopředu věděli, že bankovku prodají.

Čtvrtek, sedm hodin večer a před branou letňanského výstaviště se už hromadí desítky lidí. Čekají, až se začne prodávat limitovaná suvenýrová eurobankovka s Karlovým mostem.

 

Lidé přípravu na dlouhou a chladnou noc nepodcenili. Někteří už večer vytahovali stany a vymýšlí nejrůznější techniky, jak se zahřejí.

 

Postupně se všichni halí do dek a ukládají do spacáků. Rozednívá se a tento improvizovaný kemp se rozrůstá. Nocující jsou sice zmrzlí, ale v deset hodin, kdy prodej oficiálně startuje, je už hala naplněná lidmi a fronty jsou až ven.

 

 

Důvodem tohoto šílenství je podle numismatiků hlavně to, že poslední taková bankovka s podobiznou Karla Gotta - vydaná asi před dvěma měsíci - se dražila i za víc než stonásobek hodnoty. Jenže takový zájem byl spíš výjimkou.

Související témata:
pez TN.cz