ochrana úst a nosu

Lidé odkládají roušky, to ale působí problémy záchranářům!

Záchranná služba
Zdroj: Getty Images, Profimedia.cz
Martin Klícha
Martin Klícha
4.7. 2020 5:41
Téma:

Další vlna rozvolňování přinesla zmírnění povinnosti nosit ochranu úst a nosu, lidé tak začali odkládat roušky například v obchodech. Nákaza se dál šíří, záchranáři tak musí být stále velmi opatrní. Apelují proto na lidi, aby si roušky nasadili, když si zavolají pomoc.

Pravidla pro nošení ochrany úst a nosu se s červencem opět rozvolnila. Odkládání roušek ale působí problémy záchranářům. Ti totiž musí být kvůli možné nákaze stále extrémně opatrní.

 

Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje proto apeluje: "Pokud jste zavolali na tísňovou linku 155 a naše operační středisko k vám vyslalo posádku, nasaďte prosím sobě a pacientovi roušku. Měli by si ji vzít i další rodinní příslušníci, se kterými přijdou naši zdravotníci do kontaktu."

 

Zdravotníci si uvědomují, že ne všichni roušku mít mohou. "Samozřejmě pacientovi, který má závažné zdravotní potíže, ji dávat nemusíte. Nákaza koronavirem je stále aktuální a my potřebujeme být zdraví, abychom o vás mohli pečovat. Děkujeme," doplnili na sociálních sítích.

 

 

Povinná ochrana úst a nosu zůstává ve zdravotnických a sociálních zařízeních. V Praze musí lidé nosit roušky či další věci na vnitřních akcích, kterých se zúčastní více než 100 lidí, a v metru.

 

Ve vybraných obcích Karvinska a Frýdecko-Místecka v Moravskoslezském kraji platí povinnost nosit pokrývku úst a nosu ve všech vnitřních prostorách staveb mimo bydliště a ve veřejné dopravě.

TN.cz