Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 30. 7. 2018
nechutný incident

Lidé prchali z koupaliště. Mladík se do něj totiž vykálel, už potřetí

Zdroj: TV Nova

Již podruhé tento týden museli opustit plavecký areál Brná poblíž Ústí nad Labem jeho návštěvníci. Naposledy se tak stalo v neděli 29. července. Jeden z návštěvníků se zde potřetí v tomto měsíci vykálel do veřejného bazénu. Případ už začala řešit i policie.

„Opět jsme nuceni uzavřít rekreační bazén s tobogánem, kam návštěvník Koupaliště Brná nakálel. Viník tentokrát neunikl a záležitost řeší Policie ČR. Děkujeme za pochopení,“ informovaly Městské služby Ústí nad Labem návštěvníky ve včerejších odpoledních hodinách na svém facebookovém profilu.

 

Poprvé se bazén uzavřel 15. července. Po dvou dnech se opět bazén otevřel veřejnosti. Znovuotevření plaveckého areálu však předcházelo jeho vypuštění, důkladná desinfekce a opětovné napuštění. Podruhé se situace opakovala jedenáct dní poté.

 

Podle tiskové mluvčí Policie ČR se nejedná o přestupek. "Věc evidujeme jako škodní událost, nelze v ní spatřovat ani přestupkové jednání. V těchto případech je velice problematické prokázat úmysl," uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Nezletilý chlapec u výslechu tvrdil, že nestihnul včas vykonat potřebu. Od dnešního dne je bazén opět v provozu.

 

 

V předchozích dvou případech nebyl viník dopaden. Městským službám ale vznikla mnohatisícová škoda, tu budou patrně alespoň v tom posledním případě po rodičích nezletilého chlapce vymáhat. Správci bazénu teď prý budou vodu mnohem častěji kontrolovat.

šs TN.cz
Reklama