Včelí roje

Lidé prý volají hasiče, protože chtějí ušetřit. Roj by musel někoho ohrozit

Zásah u včelího roje - 2
Zdroj: HZS Praha
Roj včel, u kterého zasahovali hasiči
Téma:

Hasiči stejně jako každý rok začali vyjíždět k rojům včel. Ti pražští ale na twitteru varovali, že pokud hmyz nikoho neohrožuje, měli by lidé nejdříve volat nějakého včelaře.

"Jako každý rok, i letos přijímáme hovory o rojích včel. Opět žádáme volající, aby zvážili, zda roj někoho ohrožuje (alergici, nemocní lidé, malé děti a tak dále). Včely v roji jsou méně agresivní," uvedli pražští hasiči na twitteru.

 

Pokud včely nikoho přímo neohrožují, měli by lidé podle hasičů volat některého včelaře. Lidé ale v komentářích namítají, že žádného odborníka neznají, podle jednoho z hasičů se ale stačí na telefonní číslo zeptat například dispečera.

 

Podle jiných uživatelů "rozumný včelař" roj nesebere kvůli možným roztočům a nemocem. "Pokud roj odmítnou, umíme včely zlikvidovat my nebo odborná firma. Ale nejdřív jim dáváme šanci žít a být užitečné," odpověděla operační důstojnice Kateřina Suchánská.

 

 

Obecně pak platí, že hasiče byste měli volat pouze v případě, že hrozí bezprostřední nebezpečí. "Pokud se dá omezit pobyt v zasaženém místě, tak odbornou firmu. Lidé volají hasiče, protože chtějí ušetřit, ale my je často potřebujeme u vážnějších případů," doplnila Suchánská.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz