Jak je na tom?

Lidé se bojí o Zemana: "Už ho volit nebudu, je nemocný," píší čtenáři

Miloš Zeman
Zdroj: Profimedia
Zeman se při proslovu k pověření Babiše jednáním o vládě opíral pultíku
Téma:

Prezident Miloš Zeman se v posledním týdnu objevil na dvou ostře sledovaných akcích. A lidé si všimli a upozornili na fakt, že se při proslovech opíral o řečnický pult a často mu dělalo problém přejít i malou vzdálenost. I Zemanovi voliči už mají strach o jeho zdraví, mluvčí ale ujišťuje, že je prezident v naprostém pořádku.

Lidé se bojí o zdraví prezidenta Miloše Zemana a začínají to dávat najevo. Profily Miloše Zemana a jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka na sociálních sítích se plní dotazy na prezidentův zdravotní stav, několik z nich dorazilo i do redakce TN.cz.

 

Obavy se ještě prohloubily po Zemanově vystoupení na udílení státních vyznamenání 28. října. Prezidenta při příchodu podpírala první dáma, s předáváním pak pomáhali různí poradci a vyznamenaní si museli pro ocenění přijít.

 

Podobné ohlasy u veřejnosti vyvolala také tisková konference po jednání s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem a kandidátem na šéfa Sněmovny Radkem Vondráčkem. Pod přímý přenos na facebooku přibývaly komentáře lidí, kteří si prý všimli, že se Zeman opírá o řečnický pultík a je mu hůře rozumět.

 

 

"Vážený pane, pan prezident má nemocné nohy. Šetřete ho, prosím. Za pultík by se dala umístnit vysoká židle," navrhla Ovčáčkovi jedna z voliček. "Jsem příznivcem pana prezidenta, s lítostí však musím konstatovat, že poslední dobou se zdá být hodně unavený a pravděpodobně i zdravotně je na tom hůř," připsal Jiří.

 

Někteří lidé jdou ještě dál - kvůli špatnému zdraví už prý Zemana v druhých prezidentských volbách nepodpoří. "Pan Zeman je asi nemocný, celkově vypadá špatně. Mluví nesrozumitelně. Už ho znova volit nebudu. Ať jde do důchodu," napsala Blanka. Jiní v komentářích vyzvali prezidenta, aby se šel raději léčit, pokud je nemocný.

 

Našlo se ale i několik uživatelů, kteří se prezidenta zastali. "Miloš Zeman má svůj věk a nohy mu už tak neslouží a je slušnost stát při nějakém projevu, tím spíše když se jedná o sestavení vlády, i když se při tom musí podpírat," myslí si Andrea.

 

Mluvčí prezidentské kanceláře Jiří Ovčáček jakékoliv spekulace o prezidentově špatném zdravotním stavu odmítá. "Občany, kteří mají starost o pana prezidenta, tedy mohu uklidnit. A zároveň jim děkuji," uvedl Ovčáček a dodal, že prezident trpí polyfunkční neuropatií. "Což není opravdu žádné tajemství. Jak říká pan prezident: 'Politika se nedělá nohama, ale mozkem'," doplnil.

 

 

Sám Zeman pak před dvěma týdny na návštěvě Plzeňského kraje zopakoval, že se nechal důkladně vyšetřit a jeho zdravotní stav je dobrý. Lékaře navštívil na konci února - nechal se vyšetřit v nemocnici Na Bulovce.

 

Zeman trpí cukrovkou, která způsobuje neuropatii - snížený cit v dolních končetinách. Dělá mu proto problémy chodit po schodech nebo na delší vzdálenosti. Před dvěma lety také prezident přiznal, že mu lékaři diagnostikovali 40% ztrátu sluchu.

 

ČTĚTE TAKÉ:

PLAT SNŮ: Kolik bere prezident Miloš Zeman a další politici? Z toho vám spadne brada!

Cukrovka prezidenta Zemana. Vážná nemoc, která může skončit amputací!

epa TN.cz