Šokující video

Lidé se děsí nákazy, v masně v Prachaticích takhle zacházeli s masem

Michaela Trochová
Michaela Trochová
Publikováno 24. 4. 2020
Téma:

Celé Česko je teď ochromeno strachem z šířící se nákazy, o to víc šokuje video z jedné jihočeské prodejny masa a uzenin, které se objevilo na sociálních sítích.

Obchody s potravinami sice zůstaly otevřené, musí ale pravidelně dezinfikovat prostory obchodu i košíky pro zákazníky, nakupujícím poskytnout rukavice a dezinfekci a zajistit, že budou dodržovat rozestupy. Lidé se obávají nákazy, mnozí raději ani nenakupují nebalené potraviny, co jde, doma omývají.

 

O to více v takové době šokuje video, které se objevilo na sociálních sítích. Bylo pořízeno v prodejně Maso Zeman v Prachaticích. Je na něm zachycena dvojice zaměstnanců, kteří se holýma rukama dotýkají masa, hrají si s ním a záměrně ho osahávají a pak ho vrátí na pult mezi další zboží.

 

Nechutné záběry se šíří mezi uživateli a vyvolávají v čase pandemie oprávněné obavy. Záběry ovšem nemusejí být aktuální, prodavači nemají ve videu žádné rukavice ani ochranné roušky, které jsou nyní vyžadovány.

 

To potvrdila i Nikola Vlastníková z marketingového oddělení společnosti Zeman maso-uzeniny, o jejíž prodejnu šlo. "Událost ve videu zachycená se měla odehrát na podzim roku 2019, po skončení provozní doby prodejny," potvrdila naší redakci. "Zároveň děkujeme za možnost vyjádřit se k této absurdní situaci, která v této již tak tíživé době pandemie je pro nás velmi zdrcující," dodala k nešťastnému načasování zveřejnění nahrávky.

 

 

"Chování zaměstnanců na nahrávce je zcela neakceptovatelné. Ihned jsme prověřili okolnosti vzniku nahrávky a zjistili jsme, že zaměstnanci, kteří takto s masem manipulovali, byli brigádníci, se kterými byl již před zjištěním existence nahrávky rozvázán pracovní poměr z důvodu špatné pracovní kázně," doplnila k videu.

 

Podle prošetřování společnosti mělo jít ze strany brigádníků o legraci. "Tu považujeme za naprosto hloupou, příčící se nejen hygienickým pravidlům, ale i normálnímu zdravému rozumu a chápání," doplnila Vlastníková. Nahrávka byla pořízena personálem v době, kdy se z prodejny krátkodobě vzdálila její vedoucí, která by podobnému chování nepochybně zabránila.

 

Společnost nechápe, proč si ke zveřejnění videa vybrali právě toto, pro všechny tolik tíživé období. "Neumíme v tomto okamžiku posoudit, zda se jedná o nejapný žert autorů videonahrávky, či o záměrné jednání, jehož cílem bylo poškodit pověst a jméno naší společnosti, případně o mstu za to, že jsme s těmito osobami ukončili pracovní poměr a při jejich opakované žádosti je nechceme zpět přijmout," vysvětlila Vlastníková.

 

 

Případ již řeší s právníky. "Připravujeme právní kroky proti osobám, které video natočily a účinkovaly v něm, včetně opatření v oblasti trestněprávní," dodala mluvčí společnosti.

 

"Ubezpečujeme zákazníky, že chování, které je na videonahrávce zachyceno, je excesem třech osob, nikoli běžným přístupem našich zaměstnanců. Nezávadnosti potravin a hygienickým pravidlům při prodeji věnujeme dlouhodobě značnou pozornost, zvláště v současné době. Vedle důsledného prošetření události na videonahrávce budeme činit opatření ke zvýšení kontroly dodržování pravidel manipulace s potravinami v našich prodejnách," vzkázala na závěr zástupkyně společnosti Zeman maso-uzeniny.

TN.cz