Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2018 22:15
smuteční ceremoniál

Lidé se loučili s ubitým učitelem. Na pohřeb dojel i autobus s kolegy

Zdroj: TV Nova

Lidé se v úterý přišli naposledy rozloučit s oblíbeným znojemským učitelem Miroslavem Chocholoušem (50), kterého zbili začátkem března před diskotékou neznámí útočníci. Svým zraněním muž podlehl o několik dnů později. Pohřeb proběhl v Telči, odkud pocházel.

S oblíbeným učitelem se přišla rozloučit asi stovka lidí. Nechyběli žáci, z nichž někteří už dopoledne posílali k nebi balónky s dojemnými vzkazy, ale ani jeho kolegové, které na místo dovezl autobus. Smuteční ceremoniál proběhl v obřadní síni u hřbitova v Telči - tedy ve městě, ze kterého Miroslav Chocholouš pocházel.

 

Pozůstalí na učitele vzpomínali jako na veselého muže, který "nezkazil žádnou srandu". Podle dcery dokázal dokonale rozproudit zábavu, připomněla i několik legračních historek.

 

Smrt zůstává záhadou

 

Co přesně se oblíbenému učiteli přírodopisu stalo, doposud není jasné. Možných verzí je hned několik. Podle přítelkyně se muži stal osudným jediný nevinný tanec v klubu La Rutyka, kam se šel podívat na kamaráda - moderátora. Tančil totiž s jednou z návštěvnic baru, to ale netušil, že žena předtím okradla několik mužů. Skupinka si pak na Miroslava počíhala a chtěla se pomstít. Měli ho shodit ze schodů a zmlátit.

 

 

Druhou verzi příběhu poskytl novinářům jeden z učitelských kolegů (psali jsme zde). Podle té v osudný večer hrál Miroslav v klubu jako dýdžej a jednomu z hostů odmítl zahrát píseň na přání. Dotyčný pak měl na muže počkat i s kumpány před klubem, kde ho surově zbili.

 

Ať tak či onak šel Mirek den poté ještě do školy, nakonec se ale omluvil, že mu není dobře. Bolesti ho dohnaly až k lékaři, který zjistil, že jeho zdravotní stav je velmi vážný. Pomoct mu ale nedokázal. Učitel ze Znojma po třech dnech zemřel na absces ("váček" plný hnisu - pozn. red.) z krve a otok mozku.

lud TN.cz