Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Sebevražedný útočník

V Kábulu zabil výbuch 48 lidí, 112 zraněných! K útoku se hlásí ISIS

Sebevražedný atentátník zabil v Kábulu přes 30 lidí
Zdroj: Profimedia

Nejméně 48 lidí zabil sebevražedný útočník, který se dnes odpálil před budovou pro registraci voličů v afghánské metropoli Kábulu. Dalších 112 lidí utrpělo zranění, informoval mluvčí afghánského ministerstva zdravotnictví. Podle agentury AP se k útoku přihlásil Islámský stát s tím, že cílem byli "šíitští odpadlíci".

V Afghánistánu se mají v říjnu konat několikrát odložené volby poslanců parlamentů a představitelů provinčních rad. Úřady proto 14. dubna zahájily registraci voličů.

 

"K explozi došlo u vchodu do budovy," uvedl podle agentury AFP šéf místní policie. Podle mluvčího afghánského ministerstva vnitra poškodil výbuch okolní auta a rozbil okna blízkých objektů.

 

 

Kábul má za sebou v poslední době několik rozsáhlých atentátů. K odpovědnosti se hlásí střídavě radikálové z hnutí Tálibán nebo z Islámského státu. Dnešní útok byl podle agentury Reuters nejzávažnější od lednového výbuchu sanitky, který si v metropoli vyžádal bezmála 100 obětí na životech.

 

O příslušnosti dnešního útočníka k Islámskému státu informovala propagandistická agentura Amak, kterou islamisté podle expertů využívají jako oficiální mediální prostředek. Pro své tvrzení neposkytla žádný důkaz, upozornila tisková agentura Reuters.

tn.cz / ČTK