Hromadná nákaza

Lidé souložili na parketu, teď se bojí zákeřné meningitidy!

Řada lidí se nakazila v berlínském klubu
Zdroj: Profimedia, Getty Images
Téma:

Klienty berlínského Kitkatclubu, který je proslulý svou nezávaznou sexuální atmosférou, děsí nákaza smrtící bakterie. Jeden z návštěvníků divoké party byl hospitalizován v nemocnici s podezřením na nákazu bakteriální meningitidou.

Noční podnik KitkatClub, kde je návštěvníkům dovoleno souložit přímo na tanečním parketu, varuje své návštěvníky před možným rozšířením nákazy zákeřné bakteriální meningitidy. Na sobotní akci se zde nakazil jeden z účastníků, okamžitě byl převezen do nemocnice. Podle dosavadních informací je muž ve vážném stavu. Navíc si nemůže vzpomenout, s kým konkrétně měl ten večer pohlavní styk.

 

Bakteriální meningitida se může šířit slinami a blízkým tělesným kontaktem. Nemoc může mít fatální důsledky už během několika hodin. Kolik dalších účastníků divokých večírků se nakazilo, zatím není jasné.

 

Zaměstnanci podniku už podstoupili zdravotní testy, preventivně dostali od lékařů antibiotika. Klub se na svých facebookových stránkách vyjádřil následovně: "I když je podle lékařů rozšíření infekce v klubu velmi nepravděpodobné, každý, kdo by na sobě zpozoroval symptomy, by měl okamžitě navštívit lékaře."

 

 

K případu vydalo tiskovou zprávu dokonce i německé ministerstvo zdravotnictví. Chtěli informovat co nejvíce lidí, kteří minulou sobotu klub navštívili. Toho večera měli účastníci party dokonce předepsaný dresscode. Ten zahrnoval fetiš, kůži a uniformy.

 

 

Související témata:
mj TN.cz