vakcinace

Lidé starší 70 let se mohou registrovat k očkování. Zájemců už je přes 100 tisíc

Očkovat by v příštím týdnu měli začít i praktičtí lékaři
Zdroj: TV Nova
Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 12:00
1.3. 2021 9:34
Téma:

V Česku se v pondělí spustila registrace k očkování pro lidi starší 70 let. Už dopoledne bylo zaregistrováno prvních 100 000 zájemců. O víkendu se spustila také registrace pro pedagogické pracovníky, i tam byl zájem značný.

Od pondělí 1. března začala v Česku registrace k očkování pro lidi starší 70 let. Ti se mohou registrovat prostřednictvím Centrálního rezervačního systému.

 

Zájem o registraci je značný. Od spuštění se prvních 100 000 lidí nad 70 let registrovalo do 10:42.

 

Postup není složitý, zájemci na portálu registrace.mzcr.cz zadají své telefonní číslo, na které jim přijde PIN. Ten zadají do systému, který následně otevře formulář. Po vyplnění a vybrání preferovaného místa očkování stačí žádost odeslat.

 

Po výzvě z očkovacího místa dostanou zájemci PIN2 k provedení rezervace k samotnému očkování. Pomocí rodného čísla a druhého kódu si lidé zarezervují přímo termín. Na provedení rezervace je jen 72 hodin, pokud to zájemci nestihnou, musí počkat na další výzvu z očkovacího místa. Termín k očkování druhou dávkou se generuje automaticky.

 

 

K osmé hodině ranní se k očkování přihlásilo 37 668 lidí starších 70 let. Celkem je k očkování nyní registrováno 390 195 lidí, z toho 204 056 má již vybraný termín.

 

Velký zájem o očkování projevili učitelé a pedagogičtí i nepedagogičtí zaměstnanci škol, pro které se spustila registrace v sobotu. Za jediný den se jich registrovalo 100 tisíc.

TN.cz