Lounský pochod

Lidé v Lounech kladli kytice k domu, kde žil utýraný Mareček

Lounský pochod - pochod proti týrání dětí - 6
Zdroj: Petra Dakherová
Vchod do domu, kde Mareček bydlel
Téma:

Kvůli případu utýraného chlapečka z Loun se v sobotu sešli lidé na Pochodu proti týrání dětí. Ten začal na Mírovém náměstí a pokračoval k domu, kde chlapec bydlel. Lidé podepisovali i petici za vyšší tresty za týrání dětí. Nesešli se jen v Lounech, ale památku zavražděného kloučka si připomínali i v dalších městech.

Pochody a setkání se uskutečnila v Lounech, Ostravě, Českých Budějovicích, Praze a dalších místech. Lidé také podepisovali petice za zvýšení trestu za násilí páchané na dětech.


"Tato akce se konala proto abychom lidem otevřeli oči, aby se nebáli nahlásit týrání, aby něčemu takovému nepřihlíželi. Určitě to není poslední akce na toto téma," sdělila organizátorka pochodu v Lounech Lucie Veselá.


Než se lidé vydali na cestu, ke shromážděným lidem promluvila ředitelka Klokánku Teplice a Ústí nad Labem Daniela Brníková. Účastníkům akce zazpívala Ivana Košínová. Akci udělila záštitu i první dáma České republiky Ivana Zemanová.

 

GALERIE: Lounský pochod - pochod proti týrání dětí

1
/
14
Zdroj: Petra Dakherová
Lounský pochod - pochod proti týrání dětí - 8


"Pochod končil u domu, kde bydlel Mareček. Pokládali se tam svíčky, květiny, plyšáci... Pořadatelé vše následně odnesli ke kostelu, kde má Mareček své pietní místo," popsala Petra Čermáková, která má na starosti petici.


Petiční archy pak mají jít do rukou poslanců. Cílem je 10 tisíc podpisů. "Hlavní termín na odesílání vyplněných archů bude následující týden," doplnila v neděli Čermáková. Celkově se podepsalo již asi 3,5 tisíce lidí.

 


Pochod se ale neobešel bez incidentu. Podle Veselé z domu, kde Mareček bydlel, neustále vybíhal jeden muž a nadával. "Hodil také kámen do davu, který přistál kousek od malého chlapečka," přiblížila Veselá. Policie muže vyšetřuje pro přestupek proti majetku.


Tříletý Mareček zemřel letos v únoru. Jeho smrt prošetřují kriminalisté. Policie zadržela muže, kterého obvinila z těžkého ublížení na zdraví a týrání osoby žijící ve společném obydlí. Podle místních matka o týrání věděla.
 

Podívejte se na reportáž o Marečkově případu:

rod TN.cz