Nález v Essexu

Mrtví v návěsu kamionu byli Číňané! Policii přivolal zadržený řidič

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Aktualizováno 24.10. 2019 13:46
Téma:

Téměř čtyřicítka lidí, které objevili policisté v Essexu mrtvé v kamionu, byli podle britských médií Číňané. Policie zatím tuto informaci oficiálně nepotvrdila, ale spekuluje, že za případem stojí organizovaná skupina pašeráků lidí.

Informaci o národnosti obětí zveřejnila jako první britská televize ITV s odvoláním na zdroje z blízkosti vyšetřování. Všech 39 lidí, které ve středu ráno našli policisté mrtvé v návěsu kamionu, mělo pocházet z Číny.

 

Řidič, kterého policisté podezírají z vraždy, zůstává ve vazbě. Podle jedné z vyšetřovacích verzí lidé, kteří se ukrývali v  kamionu, umrzli. Návěs, který sloužil jako chladící kontejner, mohl být údajně při ilegálním převozu lidí přes hranici zapnutý.

 

Podle britských médií přijel 25letý Mo Robinson s kamionem z Irska a návěs plný lidí, který připlul po řece Temži z Belgie, si vyzvednul východně od Londýna. Policie má podezření na organizovanou skupinu pašeráků lidí. Píše o tom portál BBC.

 

Policisté ve středu provedli dvě razie v domech, které mají souvislost se zadrženým Robinsonem. Jeden z domů stojí ve městě Markethill a další v nedalekém Laurelvale v hrabství Armaugh v Severním Irsku, odkud řidič pocházel.

 

 

Kamion odjel z přístavu v Purfleetu, kam doplul z Belgie, ve středu krátce po jedné hodině ranní. Těla zesnulých objevili záchranáři jen o půl hodiny později a přivolali policisty. Britská média informují o tom, že policisty přivolal sám řidič, který měl tvrdit, že mu návěs někdo vyměnil.

 

Identifikace obětí může podle policie trvat i několik týdnů. Dosud se podařilo zjistit jen to, že mezi zemřelými je 38 dospělých a jeden teenager. 31 z nich jsou muži, osm ženy. Informaci o tom, že v kamionu zemřeli Číňané, zatím policie nepotvrdila. Podle deníku Global Times to ale uvedlo čínské ministerstvo zahraničí.

TN.cz