nezvyklé ubytování

Lidé vyhledávají na dovolené zážitky, Česko má co nabídnout

Téma:

Strávit noc v klášteře nebo na stromě je v dnešní době značka luxusu. Čím dál více lidí totiž touží na svých dovolených zažít něco neobvyklého a zejména v oblasti ubytování se podnikatelé předhánějí v nápadech. A Česká republika má v této oblasti co nabídnout.

Peníze jsou, čas také a teď co tedy na té dovolené dělat? Odpovědí stále častěji je - něco nezapomenutelného. "Takovým všeobecným trendem je, že chceme zažít něco neobvyklého," potvrdila mluvčí společnosti CzechTourism Renata Kasalová.

 

A nabídka je opravdu široká. Turisté se můžou proměnit v zámecké pány nebo se vrátit do středověku. Jsou také ale méně známé možnosti. Na své si přijdou i fanoušci vlaků, kteří v nich můžou bydlet. Klidně i týdny.

 

Dálkové lůžkové vagóny stále voní železnicí. Nic se od jejich vyřazení z provozu nezměnilo. V kabině jsou klasické postele, najdete záchrannou brzdu, původní světla. Okno se dá otevřít, a když se vám vítr opře do vlasů, je to jako kdybyste doopravdy jeli. Na tipy se turisté doptávají často v informačních centrech.
"Přijedou s rodinou, chtějí se zeptat, kde se můžou speciálně ubytovat, například v mlýně, na lodi, v tvrzi," vysvětlil Petr Hlaváč.

 

A chtějí třeba strávit noc v sudu. Hezky v peřinách a s výhledem na vinici. Nebo v chatičce bez elektřiny přímo na hladině rybníka.

 

I v lese můžete najít nečekané pohodlí. Přenocovat v luxusu chatičky několik metrů nad zemí můžete už na několika místech v republice. Stromové domky jsou například ve středních Čechách.

 

Nezvyklá místa, kde složit hlavu, najdete i v zahraničí. Expertem na zážitky je třeba Švédsko. Pro otužilce nabízí přepychový ledový hotel, pro letecké nadšence zase nocování v Jumbo Jetu. Automobiloví fanoušci si přijdou na své zase v Německu, kde můžou strávit noc v pohodlných veteránech.

 

V Česku láká turisty kromě neobvyklého ubytování také lokalita okořeněná zážitkem.
 

Eliška Zvolánková / klma tn.cz / TV Nova