Odpadky na svahu

Lidé změnili skiareál ve skládku! Zavíráme i pro bobaře, oznámil. ANKETA

Nepořádek na sjezdovce ve sportovním areálu Klíny
Zdroj: Sport areál Klíny
Místo sjezdovky máme skládku, stěžuje si skiareál Klíny v Krušných horách
Petr Zelený
Petr Zelený
5.1. 2021 13:51
Téma:

Už více než týden nesmějí z rozhodnutí vlády fungovat lyžařské vleky. Češi i tak do skiareálů míří dál, často vyzbrojení sáňkami nebo boby. Resort Klíny v Krušných horách si ovšem postěžoval, že návštěvníci po sobě nechávají velký nepořádek. A rozhodl se proto k drastickému kroku.

"Protože se někteří bobaři a sáňkaři chovají jako čuňata, nechávají po sobě v celém areálu nepořádek a berou jako samozřejmost, že to po nich někdo uklidí, rozhodli jsme se, že už jim k tomu nedáme příležitost," zveřejnil na svém facebooku v úterý Sport areál Klíny.

 

A nově se tak uzavírá i pro ty, kteří by se tu chtěli vyřádit na bobech a podobných "dopravních" prostředcích. "Omlouváme se těm, kteří se chovají slušně," uzavřelo lyžařské středisko svůj status na sociální síti.

 

 

Zároveň Klíny vyvěsily na facebook i několik fotografií jako důkaz - na snímcích jsou mimo jiné vidět rozlámané plastové boby ponechané svému osudu nebo skleněné lahve od limonád poházené po svahu.

 

Anketa

Udělal skiareál dobře, že kvůli nepořádku po návštěvnících zavřel?

Hlasovalo 2996 lidí.
"Od Vánoc jsme tu takhle posbírali na padesát bobů. Často tu také zůstávají odhozené svačiny," řekla TN.cz recepční zdejšího hotelu.

 

Nejde přitom o první případ, kdy Češi vyrážejí za zimními radovánkami za každou cenu. Například o víkendu Národní park Šumava informoval, že se davy bruslařů objevily na Čertově jezeře, které je ovšem přírodní rezervací a ne veřejným kluzištěm. Někteří lidé se navíc po upozornění nevybíravě pustili do strážce parku.

 

GALERIE: Nepořádek na sjezdovce ve sportovním areálu Klíny

1
/
5
Zdroj: Sport areál Klíny
Nepořádek na sjezdovce ve sportovním areálu Klíny - 1

 

Davy sáňkařů se hrnou i do slovenských skiareálů. Lockdownu navzdory:

 

TN.cz