Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

účtenková loterie

Lidé znali výsledky Účtenkovky s předstihem! Chyba to nebyla

Účtenkovka
Zdroj: TV Nova

Dnešní slosování Účtenkovky vyvolalo mezi lidmi zmatek. Ačkoliv ministerstvo financí zveřejňuje výherní listiny s kódy účtenek až večer, lidem se v mobilní aplikaci zobrazovala informace o výhře či prohře už během dne. O chybu v systému se však nejednalo.

Lidé dnes byli pořádně zmatení a měli obavy, zda není v systému Účtenkovky chyba. "Losování má být dnes v 17:10, ale mně už se v oficiální aplikaci na mobilu ukazuje, že jsou moje účtenky nevýherní," napsal do redakce zmatený čtenář.

 

V aplikaci však žádná chyba nebyla. "Slosování probíhá dopoledne v sídle Sazky prostřednictvím certifikovaného generátoru náhodných čísel. Ihned po slosování se výhry propisují přímo do hráčského účtu," vysvětlil mluvčí ministerstva financí Michal Žurovec.

 

Ministerstvo tak večer pouze zveřejňuje listiny výherců. Hráči to už však mohou dávno vědět. "Je možné, že lidé s hráčským účtem se o tom, že je jejich účtenka výherní či ne, dozví už během dne," poznamenal Žurovec.

 

 

Soutěžící během celého měsíce sbírají účtenky z obchodů a následně je pomocí specifických kódů registrují na stránkách ministerstva financí. To pak každý 15. den v měsíci vylosuje výherní účtenky a kódy zveřejní na svém webu. Každý měsíc ministerstvo rozdá více než 20 tisíc cen. Hlavní výhrou je 1 milion korun.

 

Pátého kola Účtenkovky se zúčastnilo 422 tisíc hráčů, kteří dohromady zaregistrovali přes 13,5 milionu účtenek.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ÚČTENKOVKA přivádí Čechy k šílenství: Neuvěříte, čeho jsou kvůli loterii schopni!

Jaká podivná jména dávají Češi svým dětem? Některá zní opravdu šíleně!
 

jva TN.cz