Stížnosti obyvatel

Lidé zuří kvůli zavřené nemocnici, v nejbližším městě je prý nechtějí vzít

Nemocnice Karviná
Zdroj: TV Nova
Nemocnice s poliklinikou Karviná-Ráj
Jan Pánik
Jan Pánik
Aktualizováno 18.8. 2019 14:33
Téma:

Zrušená akutní lůžková péče v orlovské nemocnici opět budí obrovské emoce. Obyvatelé města si stěžují, že je v některých případech místo hospitalizace v nedaleké Karviné posílají domů, nebo do jiných zařízení. Situací už se zabývá také starosta Orlové. Vedení kraje, který nemocnice na Karvinsku provozuje, však tato tvrzení odmítá.

Moravskoslezský kraj rozhodl o zrušení akutní lůžkové péče v orlovské nemocnici už v minulém roce. Postupně pak skončila interna, ortopedie, chirurgie i anesteziologicko-resuscitačního oddělení. 

 

Obyvatelé téměř třicetitisícového města teď musí dojíždět do nedaleké Karviné a Havířova. V karvinské nemocnici je ale údajně odmítají přijímat. "Známí odvezli dceru v noci do Karviné, tam ji nepřijali a skončila v Havířově. Na interně přes víkend sloužil lékař z rehabilitace. Žádného vyšetření ani adekvátního ošetření se jí nedostalo," napsala na sociální síti paní Bohumila z Orlové. 

 

Podobných komentářů se objevuje více. Lidé upozorňují na to, že nemocnice v Karviné nemá dostatečnou kapacitu. Proto jsou občané Orlové posíláni jinam.

 

 

Starosta Orlové Miroslav Chlubna (NEZ) proto vyzval vedení kraje, aby situaci začalo okamžitě řešit. "Ty poznatky se hromadí. Už to není tak, že nás lidé kontaktují jen emailem, ale i na facebooku," řekl televizi Polar

 

Kraj však taková tvrzení odmítá a tvrdí, že o žádných problémech nic neví. "Pacient, který přijde do karvinské nebo havířovské nemocnice a je nutná hospitalizace, je  hospitalizován. Pokud nutná není, je propuštěn domů a je mu doporučena například ambulantní léčba," reaguje náměstek hejtmana pro zdravotnictví Martin Gebauer (ANO), který zároveň vyzval nespokojené občany, aby případné stížnosti posílali přímo na krajský úřad.

 

 

Akutní lůžkovou péči v orlovském špitálu se vedení kraje rozhodlo zrušit kvůli velkému množství nemocnic v bývalém okresu Karviná, nedostatku personálu a úbytku obyvatel. Zachována tak zůstala pouze ambulantní péče a nemocnice se bude specializovat na péči o dlouhodobě nemocné.

 

Připomeňte si události okolo orlovské nemocnice:

 

TN.cz