Co je to napadlo?

Lidé zuří! Na rodinném festivalu nechali děti čmárat po ponících

Téma:

Nejen ochránce zvířat rozčílily fotografie, které pořídila paní Lucie na rodinném festivalu ve westernovém městečku Šiklův mlýn. Zachycují skupinu dětí, která maluje po bílém poníkovi. Zvíře už je celé pomalované. Pořadatelé akce se brání, že šlo o nezávadné barvy, slibují ale, že příště již nic takového opakovat nebudou.

Nejen paní Lucie byla z toho, co při návštěvě festivalu viděla, zděšená. "Humus! Větší zvrácenost jsem dlouho neviděla. Poníci celý den stojí na jednom místě a děti na ně chodí kreslit, zatímco rodiče oceňují, jak poníci drží," zlobí se autorka snímků, které za necelých 24 hodin sdílely téměř čtyři tisíce uživatelů facebooku.

 

Děti na bílé zvíře na snímcích malují a rodiče si je u toho fotí. "Děti jsou trestané za to, že čmárají na zeď, ale na zvíře je to v pořádku!" postěžovala si pro TN.cz autorka snímků.

 

GALERIE: Malování na poníka ve westernovém městečku

1
/
3
Zdroj: facebook.com
Děti kreslí na živého poníka - 3

 

Organizátoři se brání, že v žádném případě neměli zlý úmysl. "Rozhodně jsme nechtěli dávat dětem špatný vzor toho, jak zacházet se zvířaty," napsalo westernové městečko na svém facebookovém profilu.

  

Barvy, které děti měly k malování na poníka k dispozici, byly podle organizátorů nezávadné potravinářské, které se běžně používají k malování na obličej. Na facebooku zveřejnili také fotografii bílého poníka již zbaveného barev. "Pro příště se podobných aktivit striktně vyvarujeme," slibují pořadatelé.

 

 

"Až některé z těch dětí lihovkou počmárá sousedova psa, tak jak mu to rodiče, kteří mu to tady dovolili, vysvětlí, že je to špatně," ptá se v diskuzi jedna z žen, které případ nesmírně rozčílil.

 

A rozhodně není sama, přes 1 500 uživatelů u příspěvku použilo smajlík "to mě štve". Obrázky z festivalu na Vysočině se dostaly i do zahraničí pod příspěvky se objevují komentáře v angličtině, obsahově se ale od těch českých neliší - odsuzují počínání návštěvníků festivalů, tedy hlavně rodičů, kteří něco takového dětem umožnili a organizátorů, že s tím souhlasili.

vbo TN.cz