Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.4. 2018 20:36
nepokoje na zlínsku

Lidé zuřili kvůli rušení nemocnic. Dle hejtmana to špatně pochopili

Zdroj: TV Nova

Ve Zlínském kraji se žádné nemocnice ani oddělení rušit nebudou. To je vzkaz hejtmanství lidem, kteří proti takovému návrhu několik měsíců protestovali. Přestože krajské zastupitelstvo stále ještě jedná, už teď je jasné, že zdravotní péče nebude na Zlínsku omezena. Čtyři nemocnice budou pouze hospodařit společně.

Minulý pátek před nemocnicí v Kroměříži stovka lékařů, sester a dalších zaměstnanců podporovaných obyvateli města protestovala proti centralizaci zdravotní péče ve čtyřech nemocnicích. Velká oddělení jako chirurgie, urologie, ortopedie či gynekologie se podle nich měla slučovat do jednoho. 

 

"Lidi, kteří v nemocnicích pracují, se měli dozvědět jako jedni z prvních nějaký rámec koncepce. Pan hejtman to velmi podcenil," myslí si zastupitel Zlínského kraje Ivo Valenta. 

 

Proti návrhu, který podle zdravotníků může způsobit zhoršení kvality života ve Zlíně, Kroměříži, Vsetíně i Uherském Hradišti, lidé protestovali i na sociálních sítích a podepisovali petice. Po dnešku prý ale na obavy mohou zapomenout.

 

 

"Žádná z nemocnic se pochopitelně neruší, neruší se ani žádné oddělení, naopak se bude rozšiřovat jejich působnost," vysvětlil hejtman Jiří Čunek. Cílem vedení kraje je prý čtyři velké nemocnice rozvíjet a optimalizovat jejich hospodaření.

 

Ať už dnešní jednání dopadne jakkoliv, novou koncepci řízení nemocnic budou zastupitelé schvalovat až v průběhu června.

mom/Zdenek Čík TN.cz