nouzový stav

Lidi, kteří vyhrožovali okolí nákazou koronavirem, začala stíhat policie

Petr Brzek
Petr Brzek
Publikováno 20. 3. 2020
Téma:

Policie začala stíhat lidi, kteří vyhrožují svému okolí, že je nakazí koronavirem. Jde konkrétně o případ muže z Pardubic, který odmítal opustit ubytovnu. Ochrance plival do obličeje a tvrdil, že je nemocný. Kriminalisté ho obvinili z nebezpečného vyhrožování a hrozí mu vězení.

Svět svírá strach z nákazy a jediné kýchnutí dokáže člověka poslat mezi nemocné.  Na této ubytovně se objevil člověk, který svému okolí přichystal bezesnou noc. "Úmyslně kašlal do obličeje ochranky," popsala mluvčí policie Markéta Janovská.

 

"Posádka k tomu muži vyjížděla plně vybavená ochrannými pomůckami," sdělil mluvčí záchranářů Aleš Malý. Muž byl bez roušky, ležel v kuchyňce a odmítal ji opustit. Zdravotníci muže přepravili do nemocnice.

 

Pacienta museli izolovat na infekčním oddělení. Hodiny se čekalo na výsledek testů. Ty žádnou nákazu nepotvrdily. V tomto případě se jednalo o plýtvání cennými ochrannými pomůckami, které se daly využít u jiného případu.

 

Převezení pacienta, následná hospitalizace na infekčním oddělení a vyhotovení testu může v součtu vyjít až na deset tisíc korun. Muž byl obviněn z trestného činu nebezpečné vyhrožování. Hrozí mu rok vězení a jelikož je Česko v nouzovém stavu, dá se předpokládat, že půjde o nepodmíněný trest.

 

 

Před pár dny se přitom stal v Pardubicích podobný případ. Muž odmítal zaplatit za taxík, bránil se historkou o nakažlivé nemoci. "Při převozu na záchytku se mladík nezdráhal plivnout strážníkovi do obličeje s prohlášením, že má koronavirus," sdělila mluvčí policie Lucie Klementová.

 

Policie už stíhá za šíření poplašné zprávy muže z Ústí nad Labem, který tvrdil, že jako nakažený olizuje pečivo v obchodě. Testy u něj ale koronavirus neprokázaly. Až osmileté vězení hrozí muži, který opustil pražskou nemocnici hned poté, co se dozvěděl, že jeho test na koronavirus je pozitivní.

tn.cz / TV Nova