zpověď svědků

Lidi na Karvinsku vyděsil záblesk: Třásly se domy, padaly obrazy!

Záblesk
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Zvláštní jev vystrašil v úterý večer lidi na Karvinsku. Na obloze viděli záři, kterou doprovázel výbuch a otřes. Třásly se domy, hýbaly skříně a ze zdí padaly obrázky.

Co se ve skutečnosti na obloze objevilo, je stále záhadou. Hasiči k žádné podobné události nevyjížděli, žádné oznámení o výbuchu nemají hlášeno ani policisté. Astronomové zjišťují, jestli se nejednalo o těleso z vesmíru. Jasné je nicméně to, že otřes byl tak silný, že ho zaznamenaly i seismologické stanice.

 

"Byl jsem zrovna v Mošnově. Asi ve 21:45 jsem v dáli uviděl, jak se objevila červená koule nad obzorem. Neviděl jsem žádný meteor jen červenou kouli. Jak rychle se objevila, tak rychle zmizela. Vypadalo to jako výbuch," popsal Jiří.

 

Kateřině výbuch znepříjemnil sledování oblíbeného seriálu. "Večer koukám na Ordinaci a najednou rána - spadl mi fotorámeček," postěžovala si. "Hýbaly se i skříně," přidala se Liběna.

 

 

Asi nejsilněji cítili otřesy lidé v Rychvaldě nebo Petřvaldě. "U nás to třísklo a zatřáslo pořádně," svěřila se Kateřina. "Otřes dost silný, dům se otřásl," řekl Martin. Zvláštní záři viděla také Kristýna přímo v Karviné: "Viděla jsem oranžový záblesk směrem k náměstí."

mom TN.cz