Opatření kvůli koronaviru

Lidi neodradilo ani uzavření skiareálů! Místo lyží vytáhli v Beskydech boby

Lucie Staničková
Lucie Staničková
Aktualizováno 20:36
27.12. 2020 14:13
Téma:

Kvůli zhoršující se epidemické situaci a zavedeným opatřením proti šíření koronaviru se musely v neděli uzavřít skiareály. Slunečný konec víkendu si však lidé nenechali pokazit a vyrazili na hory. Například v Beskydech obsadily kopce desítky lidí na bobech.

Ještě v sobotu praskala lyžařská střediska ve švech. Lidé se snažili využít poslední příležitost si pořádně zalyžovat. Kvůli zavedeným opatřením proti šíření koronaviru se však lyžařská střediska musela v neděli uzavřít a provozovatelé zastavili provoz vleků. Přesto však nemají, jak zamezit lidem v přístupu na samotný svah.


Přesto si však lidé krásnou a slunečnou neděli nenechali zkazit a mnozí vyrazili na hory, aby si užili sněhu a nadýchali se čerstvého vzduchu. Mnozí se však s radostí oddávali také bujaré zimní zábavě. Přestože by se mohlo zdát, že mimo lyžování se nedá na svazích nic jiného dělat, opak je pravdou.

 


Například Skiareál Bílá v Beskydech obsadily desítky bobařů. A bavily se nejen děti, ale také dospělí. "Přijeli jsme si sem zabobovat. Hrozně moc se mi tu líbí. Je tu dobrý sníh,“ řekl jeden z chlapců, který si bobování velmi užíval.


Lyžařská sezóna však v letošním roce zažívá krizi. Kvůli pandemii koronaviru se mohly vleky rozjet teprve 18. prosince. Po pár dnech se však provoz musel kvůli zhoršující se situaci znovu přerušit. "Je to blbé, že nemůžeme lyžovat,“ posteskl si oslovený chlapec.


Nikdo však neví, kdy budou moci skiareály znovu obnovit provoz a lidé tak budou moci vyrazit znovu na lyže.

 

Lidé vzali v sobotu skiareály útokem. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz