Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Smrtící droga

Lidí otrávených zombie drogou už je 21! Policie našla desítky balení

Zdroj: TV Nova

Česko děsí tzv. zombie droga, jejíž požití může mít smrtící následky. Počet otrávených astronomicky roste - ve čtvrtek odpoledne policie hlásí už 21 případů.

O prvních případech intoxikace syntetickým konopím policie informovala v úterý. Tři lidé se otrávili - dvaatřicetiletý muž na následky otravy umřel. Ve středu se počet otrávených zvýšil na 18, ve čtvrtek ráno to bylo již 19.

 

Do čtvrtečního odpoledne počet intoxikovaných přesáhl dvě desítky - policie evidovala již 21 případů. V souvislosti s tím, jak počet otrávených roste, policie znovu vyzývá lidi, aby drogu nepožívali a v případě, že se k nim dostane, okamžitě kontaktovali policii.

 

13

GALERIE: Syntetické konopí se rychle šíří Českem

Zdroj: Policie ČR

Syntetické konopí na Ostravsku - 2

Hodnocení:

 

Kriminalisté nadále usilovně pátrají po osobách, které za šířením drogy stojí. Dnes zahájili trestní stíhání 24letého muže za nedovolenou výrobu a nakládání s omamnými látkami. Celkem tedy policie do dnešního dne zadržela už pět osob. Policisté dnes rovněž objevili další desítky balení této psychotropní látky.

 

Droga se zatím šíří hlavně v Ostravě, pouze u jednoho případu záchranáři zasahovali v Hlučíně na Opavsku. Původně se šířila pouze mezi bezdomovci, nyní už se dostala i mezi jiné skupiny lidí.

 

 

Syntetické konopí nebo také tzv. zombie droga či Spice je nebezpečná psychotropní látka, která způsobuje malátnost, ztrátu vědomí, křeče, trhavé pohyby, špatnou koordinaci, případě i vážné zdravotní komplikace a smrt. Obzvlášť nebezpečná je v kombinaci s alkoholem.

sei TN.cz