Obchodní řetězce

Lidl opět zvyšuje platy! Nejvíc si polepší stálí zaměstnanci

Lidl
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Téma:

Zaměstnanci obchodního řetězce Lidl si opět platově polepší. Firma totiž stávajícím zaměstnancům navýší mzdu po třetím roce práce na více než 31 tisíc korun měsíčně. Dosud řetězec přidával pouze po prvním a druhém odpracovaném roce.

Pracovníci Lidlu se mohou těšit na vyšší mzdy. Tento krok provedl řetězec v uplynulých dvou letech již několikrát. Nástupní mzda pokladní se tak při čtyřicetihodinovém úvazku vyšplhala až na současných 28 tisíc korun hrubého. Po dvou odpracovaných letech si přijdou na více než jednatřicet tisíc.

 

Teď firma pokladním přidává znovu. Kromě prvního a druhého roku bude Lidl zvyšovat mzdy i po třetím odpracovaném roce. "Stávající zaměstnanci si tak polepší po dalším roce o téměř 1200 korun na 31 429 korun," uvádí obchodní řetězec.

 

Firma si chce tímto krokem udržet zaměstnance, kteří u ní pracují dlouhodobě. "Jejich zkušenosti a znalosti stojí z velké míry za naším úspěchem a my jim tímto krokem chceme ukázat, že si jejich věrnosti vážíme," říká generální ředitel společnosti Lidl Česká republika Pavel Stratil.

 

 

Lidl navíc zavádí pro zaměstnance i nové benefity. Hodnotu stravenek zvyšuje ze současných osmdesáti korun na rovnou stovku. Každý pracovník navíc dostane k využívání benefitní kartu.

 

Letošní úpravu mezd a nové benefity Lidl spojil i s novou personální kampaní. V ní firma zdůrazňuje kvalitu svých zaměstnanců a skutečnost, že odvádí skvělou práci, které si společnost opravdu váží.

 

 

Mzdy zvyšují i ostatní řetězce. Například zaměstnanci Tesca si od července minulého roku polepšili o 17 %. Přibližně 3000 korun navíc dostanou od března prodavačky v Penny Marketu, podobná je situace i v Albertu.


ČTĚTE TAKÉ:

Ožehavý problém: Jak si správně říct o vyšší plat? RADY A TIPY
Chystáte se na pohovor? Na tohle se nikdy neptejte

pan TN.cz