odporný čin

Lidská hyena okradla maminku s dítětem! Přišla o víc než dvacet tisíc

Žena s kočárkem
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
4.11. 2019 14:40
Téma:

Neznámý pachatel se neštítil okrást maminku s kočárkem v nákupním centru na Znojemsku, kam přijela z Rakouska. Ukradl jí kabelku, kterou měla zavěšenou na madle. Nebohá žena tak přišla o více než dvacet tisíc korun.

Mladá žena z Rakouska přijela koncem minulého týdne do nákupního centra u hraničního přechodu Hatě na Znojemsku. S sebou měla dítě v kočárku, na jehož madlo si zavěsila kabelku. Stačila ale jen chvilka nepozornosti a kabelka byla pryč.

 

Neznámý pachatel se tak na mamince obohatil o více než dvacet tisíc korun. Uvnitř měla peněženku, sluneční brýle a osobní doklady. "Případem se intenzivně zabýváme. Pachateli hrozí až dva roky ve vězení," uvedla mluvčí policie Lenka Drahokoupilová.

 

 

"Zároveň připomínáme, jak je důležitá ostražitost a obezřetnost. Buďte opatrní a nedávejte zlodějům šanci," vyzývá lidi Drahokoupilová. Věšet kabelku na madlo kočárku či invalidní vozík je jednou z častých chyb nejen v nákupních centrech, kde je velká koncentrace lidí. Nedoporučuje se ani pokládat brašnu do nákupního vozíku - zloději tak mají ke svému lupu snazší přístup.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz