Apokalyptická předpověď

Lidstvo ničí a mrzačí Zemi, varuje 15 tisíc vědců v mrazivém dopise!

Konec světa
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Patnáct tisíc vědců z celého světa podepsalo otevřený dopis, v němž experti varují, že lidstvo má mírně řečeno neblahý vliv na kondici naší planety. Myslitelé varují, že ničení životního prostředí člověkem povede k "nevratně zmrzačené planetě".

Vědci podobný dopis sepsali už před 25 lety, v roce 1992. Nyní je ovšem jejich prognóza ještě černější než tehdy. Vlastně jediné, co se zlepšilo, je stav ozonové vrstvy. Ve všem ostatním jsme na tom hůř.

 

Signatáři nového dokumentu varují především před změnami klimatu, odlesňováním, ztrátou přístupu k čerstvé vodě, vymírání živočišných druhů na straně jedné a nekontrolovatelným růstem lidské populace na straně druhé.

 

A jaké nebezpečí je podle vědců nejvážnější? Spotřebovávání nerostného bohatství závratným tempem v kombinaci s populační explozí lidstva.Vědci ze 184 zemí světa se domnívají, že lidé "spustili globální katastrofu, šestou za přibližně 540 milionů let, při které může být řada druhů buď úplně vybita nebo odsouzena k pomalému vymření do konce tohoto století," cituje z dokumentu Daily Mail.


A jak můžeme tento děsivý trend zvrátit? Prý máme jíst míň masa, méně se rozmnožovat, méně plýtvat a více využívat obnovitelné zdroje energie.

pez TN.cz