Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vyřazené metro

Stavební stroj prorazil tubus metra v Praze, škoda je deset milionů!

Zdroj: TV Nova

Skoro celá linka A pražského metra byla v neděli dopoledne mimo provoz, vlak kvůli poruše nejezdil v osmi stanicích od Náměstí Míru až po Petřiny. Provoz byl obnoven krátce před polednem. Podle prvních odhadů je škoda asi 10 milionů korun.

“Vlivem těžké techniky nad stanicí Bořislavka došlo k poškození tunelu. Cestujícím doporučujeme, aby využívali povrchovou dopravu. Zatím nelze odhadnout, kdy bude linka zprovozněná,“ sdělila mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Aneta Řehková. Provoz byl obnoven krátce před polednem.

 

Skrz díru, kterou prorazil jeden ze strojů na nedalekém staveništi, se dostala do prostoru kolejiště voda.

 

 

Okolnosti narušení tubusu metra vyšetřuje pražská policie. Na místo mířil i statik, který posoudil rozsah poškození a jeho případný dopad.

 

 

Pražský dopravní podnik postupně zavedl náhradní autobusovou dopravu v úseku Hradčanská - Petřiny.

 

"U pracovníků stavby policie provedla nezbytnou orientační dechovou zkoušku na přítomnost alkoholu, která byla negativní. Okolnosti celého případu dalé vyšetřujeme. V tuto chvíli zatím nebyla stanovena žádná trestněprávní kvalifikace. Způsobená škoda se podle prvotních odhadů pohybuje ve výši asi 10 milionů korun," uvedla v neděli odpoledne mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

 

111

GALERIE: Pražské metro ochromila nehoda - stroj prorazil tubus

Zdroj: AKTU.cz

Havárie v pražském metru - proražený tubus - 1

Hodnocení:

rod TN.cz