Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vážná nehoda

Linkový autobus u Kroměříže vrazil do stromu, devět zraněných

Devět lidí se zranilo při vážné nehodě linkového autobusu ve Střílkách na Kroměřížsku. Autobus kolem čtvrtečního poledne sjel ze silnice, kde narazil do stromu. Utrhla se s ním krajnice.

"Nehodu nám svědci hlásili krátce po poledni. Podle mých informací autobusem cestovalo osm lidí, všichni se při nárazu do stromu zranili," řekla TN.cz mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

 

Policejní mluvčí Simona Kyšnerová nejprve uvedla, že podle jejích informací je zraněných celkem sedm, dvě zranění jsou přitom vážná. 

Před 14. hodinou doplnila, že v autobuse včetně řidiče cestovalo celkem devět lidí a zranili se všichni. "Autobus jel od hlavního tahu směrem na Střílky, když najel na krajnici, která se vzápětí utrhla. Pak přišel náraz do stromu," popsala Kyšnerová.

 

 

Nejvážnější zranění utrpěla dvacetiletá pasažérka, kterou musel do zlínské nemocnice odvézt vrtulník. "Silnice je po nehodě uzavřená, odkláníme dopravu. Omezení vydrží přibližně do 15 hodin," uzavřela Kyšnerová.

 

Záchranáři zraněné rozvezli celkem do tří různých nemocnic.

 

Problémy s autobusem museli řešit i pardubičtí hasiči. Okolo páté hodiny začal hořet prostředek hromadné dopravy v Lexově ulici. Požár se ale obešel bez zranění. Video redakci TN.cz zaslal Filip Baláž.

 

 

 

pez TN.cz