Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Loď duchů

Ztracenou loď jachtaře našli po letech. Uvnitř je čekal hrůzný nález

Na jachtě našli mumifikované tělo námořníka - 1
Zdroj: Policie, Barobo

Rybáři nedaleko pobřeží Filipín spatřili opuštěnou jachtu a rozhodli se ji prozkoumat. Mysleli si, že na ní nikdo nepluje, v kajutě se jim ale naskytl děsivý pohled! U stolku seděla mumifikovaná mrtvola kapitána. Šlo o zkušeného německého jachtaře.

Asi 60 kilometrů od filipínského pobřeží plula poničená a na první pohled opuštěná jachta. Uvnitř čekalo na rybáře, kteří ji objevili, hororové překvapení! U stolku nalezli mumifikované tělo neznámého námořníka. Seděl hned vedle vysílačky, jako by chtěl zavolat o pomoc, smrt mu v tom ale zabránila.

 

Přivolaná policie našla v kajutě i fotoalbum a doklady, podle kterých se podařilo kapitána identifikovat. Zjistila, že jde o zkušeného německého jachtaře Manfreda Fritze Bajorata. Jachta nazvaná Sayo plula po moři se svým zemřelým kapitánem několik let. Poslední záznam totiž Bajorata zmiňuje v roce 2009.

 

Není jasné, jak 59letý jachtař zemřel. Podle vyšetřovatelů jachta najela do bouře, která jeho loď zničila. Velká část kajuty byla pod vodou a stěžeň zlomená. V tu dobu už ale mohl být Bajorat dávno mrtvý. Tělo pomohly uchovat suchý vítr, vysoké teploty a slaný vzduch nad Pacifikem.

 

15

GALERIE: Na jachtě našli mumifikované tělo námořníka

Zdroj: Policie, Barobo

Na jachtě našli mumifikované tělo námořníka - 3

Hodnocení:

 

 

Policie se teď snaží vystopovat, kudy se Bajorat plavil, a odhalit příčinu smrti. V roce 2008 se rozešel se svou ženou, s níž do té doby cestoval a která o několik měsíců později zemřela na rakovinu. V roce 2009 se na Mallorce setkal s jachtařem jménem Dieter.

 

"Byl to velice zkušený námořník. Nevěřím, že by vplul do bouřky. Myslím, že ta stěžeň se zlomila až po tom, co Manfred zemřel," vypověděl Dieter pro německý deník Bild.

 

 

Bajoratovo tělo bylo převezeno na pitvu do Butuanu, jachtu odvlekli do přístavu Barobo. Kriminalisté se domnívají, že německý jachtař zemřel na infarkt. To, jak seděl, totiž naznačuje, že smrt přišla nečekaně.
 

epa TN.cz