Dopady pandemie

Loni tisíce zvědavců, letos prázdno. Výlovy rybníků budou bez diváků

Michaela Klárová
Michaela Klárová
15.9. 2020 18:05
Téma:

Jihočeští rybáři zveřejnili harmonogram letošních podzimních výlovů. Naplánovali je od října do poloviny listopadu. Tentokrát ale nebudou kvůli pandemii otevřené pro veřejnost.

Slavnostní výlov největšího rybníka u nás - Rožmberka na Třeboňsku - kam při každém výlovu v průměru dorazilo na padesát tisíc lidí z celé České republiky, bude letos bez velkých doprovodných akcí.

 

Navíc výlov, který rybáři pořádali vždy přes víkend, letos přesouvají na pracovní dny. Cílem změn je podle vedení jihočeských rybářů zamezit velké návštěvnosti okolí rybníků a to právě kvůli šíření koronavirové nákazy.

 

Ve stejném režimu budou i ostatní výlovy pod taktovkou třeboňských rybářů. Zájemci o nákup ryb samozřejmě nepřijdou. "Úlovky" z podzimních výlovů si budou moci koupit na sádkách.

 

 

Konkrétně třeba v rámci výlovu největšího rybníka Rožmberk, který rybáři naplánovali na polovinu října, bude na hrázi fungovat i limitovaný stánkový prodej. Rožmberk má rozlohu šest set čtyřicet sedm hektarů a za poslední roky při každém výlovu vydal v průměru sto padesát tun tržních ryb.

pez TN.cz