Video vražda v podsvětí

Lovci lebek dopadli vraha ze Slovenska. Skrýval se v Rakovníku

Téma:

Mezinárodně hledaného vraha se podařilo chytit takzvaným lovcům lebek u Rakovníku. Jednapadesátiletý Slovák byl odsouzen za vraždu šéfa košického podsvětí. Ta se stala v roce 2000 při vyřizování účtů mezi gangy na východě země.

Čeští policisté si pro jednapadesátiletého Petra Kinloviče došli přímo do bytu ve středočeském Rakovníku, kde se ukrýval. "Justiční orgány Slovenské republiky na muže vydaly evropský zatýkací rozkaz za účast na zločinném spolčení a vraždě," potvrdila policejní mluvčí Lenka Sikorová.

 

Za účast na téměř dvacet let staré vraždě si měl odsedět 12 let. Bosse košického podsvětí Karola Kolárika roztříleli najatí zabijáci samopalem. Mělo se tak stát na příkaz šéfa konkurenční mafie Dušana Boržanského, který byl odsouzen k třiadvaceti letům vězení.

 

Kinlovič se chtěl však trestu vyhnout. "Aby po sobě zahladil všechny stopy a ztížil pátrání, odhlásil si trvalý pobyt ze Slovenska a skrýval se zejména v Německu a České republice," řekla podle portálu TVNoviny.sk mluvčí slovenského policejního prezídia Denisa Baloghová.

 

 

"Kromě vraždy z roku 2000 je aktuálně obviněn i z další vraždy, kde figuroval jako spolupachatel," doplnila Baloghová. Za tu mu v případě prokázání viny hrozí 12 až 15 let za mřížemi nebo dokonce doživotí.

 

V rámci pátrací akce Argo 1 se policistům podařilo zjistit, že se hledaný muž pohybuje v Rakovníku. Rychlou akcí tak muže zadrželi. Kinlovič je v současné době ve vazbě, kde čeká na rozhodnutí soudu o jeho vydání na Slovensko.

 

Podívejte se, jak probíhalo zatčení hledaného muže:

pan TN.cz