nezištná pomoc

Lucie šije stovky roušek, zdarma je dává nemocnicím či seniorům

Lucie Cochlarová
Lucie Cochlarová
30.3. 2020 21:57
Téma:

V současné nelehké situaci se cení každá pomoc, a tak mnoho lidí přiložilo ruku k dílu. Jako například paní Lucie z Olomouce, která se rozhodla se skupinou dalších dobrovolnic šít zdarma roušky pro nemocnice, dětské domovy či domovy pro seniory.

Dříve to bývala kuchyň a obývací pokoj, dnes se vše u Lucie Mátlové v Olomouci změnilo na šicí dílnu - všude leží látky, gumičky i nitě. Lucie se spojila s dalšími šesti ženami, aby mohly dodat co nejvíce roušek do domovů pro seniory i nemocnicím.

 

Vše začalo před pár týdny v obchodě. Prodavačky neměly roušky, a tak jim je ušila. "Já se hlavně asi neumím nudit, takže když jsem zjistila, že jsou roušky potřeba, tak už to jelo," svěřila se Lucie a ukázala veselé ústenky pro dětskou kliniku v nemocnici.

 

Roušky tyto ženy šijí i do Litovle na Olomoucku, kde byli lidé v karanténě. "Já jich ušiju 130 za den, pomáhá mi neteř s gumičkami. Mám tu švadlenku, která mi jich nosí 100 až 150 a pak maminy na mateřské, které šijí tak 30 až 40," upřesňuje paní Mátlová.

 

 

Lucii pomáhají i zaměstnankyně restaurací - například paní Anna z Moldavska. Ta má za úkol látku nastříhat. Vše běží jako manufaktura, ale zadarmo - jen z dobrého srdce a za úsměv.

 

"Dáváme je na charitu, do dětských domovů, do domovů pro seniory, protože ti lidi tam roušky nemají," říká Lucie. "Jsem ráda, že můžu pomoct. Nevím, jak jinak pomáhat, když jsem sama doma. Vím, že to jde na dobrý místa," podotkla další z dobrovolnic paní Monika Bunčková.

 

Armáda testuje chytrou karanténu na jižní Moravě. Pro více informací se podívejte na reportáž TV Nova:

Kateřina Sejková TN.cz