mlsný jazýček

Lukáš Hejlík v MasterChefovi: Popsal, jaké bylo zabíjet jehně!

Pekelná výzva pro finalisty MasterChef Česko. Hostili nejmlsnější jazyk tuzemska: Lukáše Hejlíka! - 4
Zdroj: TV Nova
Kuchyni MasterChefa navštíví Lukáš Hejlík

Obráží Česko, navštěvuje vybrané restaurace a ve své Gastromapě hodnotí jejich delikatesy. Navštívil stovky, možná tisíce restaurací v tuzemsku a jen zlomek z nich je ochoten doporučit ve své Gastromapě. Teď přišel Lukáš Hejlík i do kuchyně soutěže MasterChef Česko!

Jakmile Lukáš Hejlík vstoupil do studia, zavládla lehčí nervozita. Vědomí, že tohoto strávníka rozhodně neošálí, posledním třem soutěžícím - Lucce, Dominice a Jirkovi na klidu rozhodně nepřidalo. "Musí to být strašný tlak, celé to studio je jako velký papiňák a ten časový limit je krutý," uznává Lukáš Hejlík, který na soutěžících ocenil především schopnost potlačit svoje ego.

 

"Pochopil jsem, jak těžké je obhájit svůj koncept, který musíte vymyslet během pár vteřin. A když vám to porota během vaření shodí a vy musíte začít znovu, to musí být těžké ustát. To smekám," dodal Hejlík s tím, že tohle by on sám v soutěži těžko zvládl.

 

Sám je vášnivým kuchařem. "Beru to jen jako koníček. Baví mě to a lidem prý moje jídlo chutná, ale netroufl bych se nazývat kuchařem. Vaříme se ženou nejraději dohromady a bereme to jako příjemně strávený čas," prozradil herec. Ale i on se tu a tam utne. "Jasně, že se tu a tam něco nepovede. Občas spálím hrnec, nedávno jsem zapomněl pečené papriky pokapat olivovým olejem a z trouby jsem vytáhl uhlíky, vůbec neumím péct. Moje devítiletá dcera Klárka na moje pečení říká, že to nevadí a klidně bude moji bábovku dlabat lžící,” směje se.

 

 

 

Hejlík má za sebou v kuchyni i jeden pěkně bolestivý úraz. "Pomáhal jsem při zabíjení jehňat, přidržoval jsem je řezníkovi a on mě škrtnul sekáčem a přesekl mi kloub na palci, takže mi ho museli celý sešít," vzpomíná na nešťastnou událost.

 

Lukáše Hejlíka účast v soutěži nadchla natolik, že veřejně pronesl slib, který myslel smrtelně vážně. "Slíbil jsem, že se přihlásím do dalšího MasterChefa a klidně se i znemožním. Zvali mě sem jako odborníka a já umím prdlačky," baví se.

 

Který ze soutěžících se mu trefil do chuti a kdo vůbec, sledujte v premiérovém díle pořadu MasterChef Česko už dnes od 21:35 na Nově. Předchozí díl si můžete pustiti na NOVA Plus nebo VOYO.

mom TN.cz