To se nepovedlo

Lupič ňouma na útěku z benzínky zakopl a vytrousil část kořisti!

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 14. 10. 2019
Téma:

Nejdřív se prezentoval jako zkušený lupič, pak se ovšem předvedl tak trochu jako lupič packal. Řeč je o muži, který s pistolí v ruce přepadl čerpací stanici v Praze. Zbraň ale odložil na pult a na útěku ještě zakopl o ostnatý drát. Část lupu přitom poztrácel.

Zpočátku se lupič choval opravdu nekompromisně a obsluhu čerpací stanice v Kobylisích určitě vyděsil. Přiběhl do obchodu, namířil na ženu zbraň a rovnou se vydal za prodejní pult. Vše doprovázel stručnými pokyny bez cizího přízvuku.


Z pokladny vybral peníze, přidal k tomu nějaké cigarety. Pistole mu přitom asi překážela, takže udělal něco, co by lupič profesionál asi neudělal - odložil si ji na pult. Na útěku ta jeho akce dostala ještě komičtější nádech, ve tmě totiž přehlédl ostnatý drát natažený u čerpací stanice a přerazil se o něj.

 


Naštěstí pro něj se do něj nezamotal, ale celkem rychle se postavil na nohy a pokračoval v útěku. Na zemi po něm zůstalo několik krabiček. Teď lupiče hledají policisté a doufají, že by jim k tomu mohly pomoci záběry z pumpy.


Muž byl starý mezi 25 a 30 roky, byl štíhlý a asi 180 centimetrů vysoký. Na obličeji měl masku vrásčitého muže a zpod čepice mu koukaly dlouhé světlé vlasy, možná paruka. U sebe měl zbraň, není ale jasné, jestli šlo o plynovou nebo skutečnou. Policisté žádají, aby se jim na linku 158 ozval každý, komu by ten člověk - třeba i podle pohybů - byl povědomý.

pez TN.cz