Policisté pátrají

Lupič postrachem prodavaček: Jedné hrozil nožem, druhou zbil!

Téma:

Ostravští kriminalisté pátrají po neznámém lupiči, který v krajském městě v krátké době přepadl dva různé obchody. V jednom případě hrozil, že použije nůž, ve druhém už na vyděšenou prodavačku zaútočil a mlátil ji.

První loupež se odehrála v sobotu 11. května po páté hodině odpoledne v Moravské Ostravě. Pachatel dvacetileté prodavačce vyhrožoval, že u sebe má nůž a že ho použije. Když mu vyděšená žena dala peníze, utekl pryč.

 

Lupič znovu udeřil o dva dny později, tentokrát v obchodě v Ostravě-Porubě. "Muž zprvu předstíral zájem o zboží, vybral si oděv. Prodavačku poté, co otevřela pokladnu, fyzicky napadl - udeřil ji pěstí a nakopl. Opět se zmocnil peněz, čtyřicetileté prodavačce ještě pohrozil a odešel," popsala druhou loupež policejní mluvčí Gabriela Pokorná.

 

Kriminalisté si myslí, že obě přepadení má na svědomí ten samý agresor, po kterém nyní pátrají. O pomoc prosí i veřejnost, svědci mohou volat na linku 158.

 

 

"Pachateli hrozí trest odnětí svobody až na deset let. Škoda na majetku byla předběžně stanovena ve výši přes 35 tisíc korun. Ke zranění obětí nedošlo," vypočítala Pokorná.

pez TN.cz