zloděj cyklista

Lupič s pistolí přepadl banku v Třeboni, policistům ujížděl na kole

Téma:

Jihočeští policisté dnes odpoledne pronásledovali lupiče, který přepadl banku v Třeboni. Z ní si pachatel odnesl velký obnos peněz, následně nasedl na horské kolo a začal z místa ujíždět. Po hodině na útěku ho však policisté i s penězi dopadli.

Lupič přišel do třeboňské pobočky Komerční banky se zbraní v ruce. Ženě za přepážkou měl vyhrožovat jejím použitím, pokud mu nevydá větší obnos peněz.

 

Vyděšená zaměstnankyně pachatele poslechla a peníze mu vydala. Lupič je následně uložil do igelitové tašky a z banky odešel. Na ulici pak nasedl na horské kolo a z místa přepadení začal ujíždět.

 

Policisté dostali od svědků hned několik tipů, kterým směrem muž ujížděl. Jeho dopadení tak byla otázka minut. "Ve 14:25 byl pachatel zadržen nedaleko Třeboně. Měl u sebe zbraň i obnos, který v rámci loupežného přepadení získal," řekl mluvčí jihočeských policistů Milan Bajcura.

 

 

Konkrétní výši zadržené částky policie uvádět nechtěla, ale uvedla, že se jednalo o velkou sumu. Pachateli tak v případě prokázání viny hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

jva TN.cz