přepadení v Praze

Se zbraní v ruce přepadl prodejnu Albert. Peníze si odnesl v igelitce

Zatím neznámý lupič přepadl ve čtvrtek večer supermarket v pražské Hostivaři. S pistolí v ruce donutil pokladní, aby mu vydala peníze. Několik tisíc vložil do igelitky a zmizel. Nikoho naštěstí nezranil. Zloděje ihned začali hledat policisté i speciálně vycvičený pes.

Loupežné přepadení se odehrálo kolem 21. hodiny v prodejně Albert v Bratislavské ulici. Pachatel si vybral čas na konci prodejní doby. Na pokladní namířil pistoli a požadoval vydání tržby. "Pod pohrůžkou namířené střelné zbraně si vynutil od pokladní vydání finanční hotovosti ve výši několika tisíc korun," potvrdila mluvčí policie Andrea Zoulová.

 

S kořistí v igelitce následně z prodejny utekl. Naštěstí nikoho nezranil. "Přepadená žena zalarmovala tísňovou linku 158 a operátorovi předala zevrubný popis pachatele," doplnila policejní mluvčí.

Policie zveřejnila záběry kamery z prodejny. Podívejte se ZDE: 

 

Podle pokladní jde o muže ve věku dvacet až pětadvacet let, který mluví česky. Je vysoký 160 až 165 centimetrů a má stíhlou postavu. Na sobě měl tmavé kalhoty, tmavou bundu s kapucí a sportovní obuv.

 

 

Policisté po lupiči začali ihned pátrat, dosud však bez úspěchu. Případ si převzali kriminalisté, kteří zajistili stopy a vyslechli svědky. Uvítají však jakékoli svědectví lidí, kteří mohli muže na záběrech potkat před samotnou loupeží nebo bezprostředně po ní.

 

 

Kriminalisté rovněž prověřují, zda měl lupič funkční zbraň, atrapu nebo plynovou pistoli.
 

Související témata:
TN.cz