pátrání pokračuje

Lupiče z Teplic vydali z Litvy do Česka, dalšího na hranicích pustili

Přepadené klenotnictví v Teplicích - 2
Zdroj: TV Nova
Záběry z přepadení klenotnictví v Teplicích
Téma:

Jednoho z lupičů zadržených na polsko-litevské hranici, kteří vykradli klenotnictví v Teplicích, vydali do Česka, kde se bude ze svého činu zodpovídat. Druhého ale propustili na svobodu a utekl. Je po něm vyhlášeno pátrání.

Jeden ze zlodějů, kteří vyloupili klenotnictví v Teplicích v prosinci loňského roku, je ve vazbě. Spolu se svým komplicem byli zadrženi na polsko-litervské hranici už na konci roku, muže ale vydali do Česka až nyní.

 

"Byl obviněn z trestného činu loupeže ve spolupachatelství a soud na něj uvalil vazbu," napsala mluvčí policie Šárka Poláčková. Druhého z lupičů ale na hranicích propustli, a do Česka tudíž vydán k trestnému stíhání nebyl. Stále po něm ale pátrají. "Byl vydán evropský zatýkací rozkaz," uvedla Poláčková.

 

Kromě dvou mužů zadržených na hranicích Polska a Litvy policie zadržela v souvislostí s přepadením klenotnictví další čtyři lupiče. Dopadla je hned druhý den v Praze. "Pachatelé odcizili luxusní pánské a dámské hodinky různých značek a způsobili škodu téměř sedm milionů korun," informovala Poláčková.

 

 

Část lupu měli u sebe muži zadržení v zahraničí. Spolu s vydaným pachatelem tak do Česka z Litvy zamířilo i zhruba 40 hodinek. Všichni muži byli podle informací policie cizinci.

 

Připomeňte si přepadení teplického klenotnictví na konci loňského roku v reportáži TV Nova:

sei TN.cz