Nešikovní lapkové

Lupiči měli plán jak z gangsterky. S dveřmi si ale neporadili

Téma:

Po lupičích-smolařích pátrají pražští policisté. Čtveřice zločinců sice měla připravený plán jako z filmových trháků, loupež jim ovšem zhatil nečekaný protivník - samozavírací dveře.

"V 8.43 ráno 20. února přišel zadním vchodem do zlatnictví u Václavského náměstí nicnetušící zaměstnanec. Ještě ale nezabouchl dveře a už u něj stál maskovaný muž s pistolí v ruce. V tu chvíli došlo mezi oběma aktéry k potyčce, při které napadený ulomil z útočníkovy pistole tlumič," popisuje "filmové" přepadení klenotnictví policejní mluvčí Tomáš Hulan.


Lupiči se při rvačce povedlo ukořistit alespoň 300 tisíc, tržbu z předchozích dní, kterou chtěl zlatník odnést do banky. Lupiči ovšem ke zlatnictví dorazili tři. Kde tedy byli zbylí dva?
 


"Vysvětlení je velice jednoduché. Díky samozavíracím dveřím se totiž ostatním dvěma lapkům tyto doslova přibouchly před nosem. Proto zmiňovaní dva souputníci mohli na svého parťáka pouze bezradně koukat přes sklo," popisuje tragikomedii Hulan.


A ten jeden, který dveřmi proniknul, se už nejspíš nechtěl dál prát a utekl pryč jen s penězi, zlato raději nechal ležet. Tím ovšem přepadení jako z filmu ještě neskončilo.Policisté po důkladném zkoumání kamerových záznamů zjistili, že lupiči byli celkem čtyři - poslední řídil únikové vozidlo.
 


"Tři z nich byli oděni do stejného, nebo hodně podobného oblečení. Všichni tři na sobě měli černé bundy s kapucemi přetaženými přes hlavu, tmavé kalhoty a podobně tmavé boty. Každý z této trojice pak k místu loupeže přicházel individuálně, jakoby se navzájem neznali," vypráví Hulan.


Řidič ovšem udělal velkou chybu, protože se narozdíl od kompliců v podstatě vůbec nemaskoval."Po loupeži pak z místa řidič utíkal jako první. Okamžitě nastartoval auto, stříbrné combi Volvo, počkal na ostatní a z ulice Opletalova odjeli pryč, ne ale daleko. Namířili si to konkrétně do ulice Ke Karlovu, kde své vozidlo odstavili, a jako správní gangsteři ho vystříkali hasicím přístrojem, aby zamaskovali všechny stopy. Poté přestoupili do připravené červené Škody Octavie combi a odjeli neznámo kam," uzavírá příběh "gangsterky" Hulan.


Kromě řidiče se policistům nakonec podařilo "ulovit" i tvář jednoho z lupičů. Stále však nevědí, kdo lupiči jsou. Proto nyní žádají o pomoc veřejnost. Svědci se mohou ozvat na linku 158.

 

Reportáž TV Nova:

pez TN.cz