Už je mají

Lupiči s pistolemi měli vybílit klenotnictví a ujet vlakem. Jeden zůstal hlídkovat

Martin Kočárek
Martin Kočárek
Publikováno 1. 11. 2019
Téma:

Policie zadržela podezřelé ze středeční loupeže v klenotnictví v centru Ústí nad Labem. Odnesli si zboží za téměř dva a půl milionu korun. Ukradené zboží ale policie zatím nenašla. Podle vyšetřovatelů jde o dobře organizovanou skupinu, která do Česka posílá lupiče z Litvy.

Na záběrech z bezpečnostní kamery je vidět skupina čtyř pachatelů, kteří ve středu přišli do klenotnictví v centru Ústí. Zabouchli za sebou dveře, na hlavu nasadili masky a vrhli se na stojany, ve kterých byly drahé hodinky.

 

Obsluhu a dvě zákaznice, které tam v době přepadení nakupovaly, ohrožovali plynovými pistolemi. Během šesti minut byli venku i s uloupeným zbožím. "Nám se podařilo sledovat pachatele až na nádraží, zjistili jsme, že si koupili lístky do Prahy," sdělil vyšetřovatel Martin Charvát.

 

Do vlaku ale nastoupili jen tři, policie je zadržela, než stihli vystoupit. Čtvrtý z podezřelých zůstal v Ústí a v hloučku lidí pozoroval, jak u vykradeného klenotnictví probíhá policejní vyšetřování.

 

 

"Povedlo se nám jednoho pachatele zadržet v blízkosti místa činu. Byla to výborná práce jedné zkušené policistky, která si všimla muže východního vzezření, zkontrolovala ho a už jsme věděli, že to je jeden z pachatelů," popsat Charvát.

 

Podle policie jde o litevský gang, který se specializuje na klenotnictví a do Česka vysílá svoje lupiče. Minimálně jeden ze zadržených má podle policie prsty i v červnovém přepadení klenotnictví v Chomutově. Policii ale uniká hlavní organizátor, který si od skupin převzal ukradené hodinky a zmizel.

epa TN.cz