netradiční loupež

Lupiči v Táboře jako za husitů! Na majitele útočili dřevěným palcátem

Téma:

Kuriózní případ řeší kriminalisté z Tábora. Pátrají po dvou lupičích, kteří přepadli muže v jeho domě na okraji města. Dvojice na místě činu zanechala několik věcí. Mezi nimi je i dřevěný palcát.

Útok se podle policie odehrál sedmadvacátého února. Nejméně dva maskovaní lupiči tehdy nad ránem vtrhli do jednoho z rodinných domků nedaleko Tábora. Rozbili vstupní dveře a tím vzbudili majitele domu.

 

Toho napadli a pak utekli neznámo kam. Na místě ale zanechali několik věcí, které by mohly policii dovézt k totožnosti pachatelů. Jednou z nich je také dřevěný palcát. Tím nejenže rozbili vstupní dveře, ale napadli s ním i majitele domu. Palcát je skoro půl metru dlouhý a má dřevěné hroty.

 

"Je možné, že to bude nějaký sběratelský předmět. Je ale také možné, že si ho někdo přivezl z dovolené, posléze prodal, nebo že třeba mu tito pachatelé provedli v minulosti vloupání," uvedl mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

 

 

Policie považuje za důležité i informace o původu palcátu. Tedy kdo ho třeba vyrábí, dováží nebo prodává. Variant je údajně několik. Útočníci na místě nechali i tašku a obnošené boty. Lupiči si podle policie z domu vůbec nic neodnesli. V každém případě muže velmi vážně zranili.

pan, Michaela Klárová TN.cz