Bezbožné přepadení ve Vídni

Ozbrojení lupiči svázali v klášteře mnichy a požadovali cennosti

Ilustrační foto
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Dva lupiči přepadli ve čtvrtek odpoledne ve Vídni mnichy v klášterním kostele. Svázali je a chtěli cennosti, nakonec utekli. Pět služebníků božích utrpělo zranění, jeden vážné.

Loupežně přepadení, které se nestává často, se odehrálo v půl druhé v kostele kláštera na severním předměstí Vídně, informovala místní média.

 

Do božího stánku vnikli dva muži, jeden měl mít pistoli. Použil ji naštěstí jen k vyhrožování. Prvního z mnichů údajně srazil pěstí k zemi a zkopal. Pak ho společně s komplicem svázali a s ním několik dalších bratrů. Požadovali po nich peníze a cennosti. Nakonec uprchli. Zatím není jasné, co se jim podařilo uloupit.

 

Nebohé mnichy našli až po čtyřech hodinách policisté. Pět z nich bylo zraněných, jeden vážně. Záchranáři je převezli do nedaleké nemocnice. Žádné z poranění nebylo způsobeno zbraněmi.

 

 

Rakouská policie předběžně vyloučila teroristický útok, vše nasvědčuje loupeži, a rozjela rozsáhlou pátrací akci. Byl nasazen vrtulník a strážci zákona kontrolovali auta, autobusy či vlaky. Pachatele se jim zatím dopadnout nepodařilo.

 

Související témata:
TN.cz