loupež v Holešovicích

Lupiči vtrhli do bytu seniorky a brali vše cenné. Policie už má podezřelé

Jan Mareš
Jan Mareš
19.2. 2021 13:24
Téma:

Pražští policisté dopadli dvojici mužů podezřelých z přepadení devětaosmdesátileté ženy. Měli k ní vtrhnout do bytu, povalit ji na zem a okrást o cennosti za téměř sto tisíc korun. Podle policie nekradli poprvé.

V rukou policie skončil jeden z pachatelů, který má podle kriminalistů na svědomí přepadení devětaosmdesátileté ženy. Se svým kumpánem na ni měli minulé úterý zazvonit v domě v pražských Holešovicích.

 

"Pootevřela i dveře do svého bytu, aby se podívala, o koho jde. Víc již nestihla. Dveře se rozlétly, až spadla na zem, do bytu pak vtrhla dvojice mužů," popsal mluvčí policie Jan Rybanský.

 

Z krku jí strhli zlaté řetízky a po bytě brali vše cenné, co jim přišlo pod ruku. Pak ještě vytrhli telefonní šňůru a seniorku v bytě zamkli, aby si nemohla zavolat pomoc. Z lupu se ale zloději radovali jen týden.

 

 

"Nutno podotknout, že dvojice obviněných není policii neznámá. Za majetkovou trestnou činnost již byli oba v minulosti trestně stíháni, jeden z nich dokonce ve Velké Británii," doplnil Rybanský.

 

Teď jim hrozí za loupež a porušování domovní svobody až desetiletý trest.
 

Související témata:
klma tn.cz / TV Nova