velká loupež

Lupiči vykradli v Bratislavě zlatnictví! Odnesli šperky za téměř 13 milionů

Loupež v Bratislavě
Zdroj: TV Markíza
Lupiči se dostali do zlatnictví nejspíš pomocí tyče
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 2.11. 2019 11:12
Téma:

Od sobotního rána slovenská policie pátrá po neznámých pachatelích, kteří se rozhodli vyloupit zlatnictví v jednom nákupním centru v Bratislavě. Podařilo se jim odcizit zboží za 12,8 milionů korun. Poté se vydali na útěk. V době loupeže byly okolo otevřené různé restaurace nebo kina.

O případu informovala policie na svém facebooku. "Ke krádeži došlo během uplynulé noci ve zlatnictví situovaném v nákupním centru v bratislavském Lamači," napsala policie. Pachatelé se do obchodu dostali krátce před třetí hodinou ranní.

 

Během jejich pobytu se jim podařilo ukrást šperky za 500 tisíc eur (v přepočtu 12,8 milionů korun). Částka je zatím předběžná a mohla by se ještě zvýšit. "Pachatelé následně utekli a doposud nevíme kam. Po pachatelích policisté v současné době intenzivně pátrají," doplnila policie.

 

Podle deníku tvnoviny.sk se mělo zlatnictví nacházet v nákupním centru Bory Mall na severozápadě Bratislavy. I když byla většina obchodů v té době zavřená, restaurace i kino fungovaly dál. Někteří lidé tak mohli zloděje vidět.

 

 

Podobný případ se stal ve středu v Ústí nad Labem. Čtyři ozbrojení muži vtrhli do klenotnictví a ukradli zboží za téměř dva a půl milionů korun. Policii se je podařilo dopadnout. Mělo by se jednat o litevský gang, který do Česka posílá své lupiče. Policii se zatím nepodařilo ukradené zboží najít. U sebe by ho měl mít hlavní organizátor. 

TN.cz