Bydlení na vodě

Luxusní lodní hotel s plovoucími domy: Podívejte se, jak vypadá

Neptun - hotel obklopený šesti plovoucími domy v Dubajském přístavu
Zdroj: Profimedia
Lodní hotel obklopený šesti plovoucími domy
Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
13.11. 2020 5:40
Téma:

Luxusní lodní hotel v Dubaji je obklopený plovoucími domy. Celý resort má hodnotu 3,6 miliardy korun. Zanedlouho bude hotový a lidé tak si budou moci rezervovat pobyt v luxusním plovoucím letovisku.

The Sea Palace Floating Resort, v překladu Plovoucí resort mořský palác, je luxusní hotel na vodě, který je obklopený šesti plovoucími domy Neptun. Nachází se poblíž Dubajského přístavu a má hodnotu 600 milionů dirhamů, v přepočtu 3,6 miliardy korun.

 

Podle zástupce společnosti je projekt dokončený jen z 65 procent, zatímco domy Neptun jsou ve finální fázi výstavby. Jeden z nich už v pondělí koupil podnikatel ze Spojených arabských emirátů za 20 milionů dirhamů, tedy asi 122 milionů korun.

 

Každý plovoucí dům má dvě podlaží s řadou balkonů a venkovním bazénem. V prvním patře jsou čtyři ložnice s vlastní koupelnou a další dva pokoje pro zaměstnance. Mimo jiné se Neptun pyšní také prostornou kuchyní a obývacím pokojem s prosklenou podlahou.

 

Anketa

Ubytovali byste se v plovoucím hotelu?

Hlasovalo 111 lidí.

"Dali jsme sklo na dno jachty, aby si majitel mohl užívat výhled pod vodou ve dne i v noci a také během plavby,“ řekl Mohamed El Bahrawy, zakladatel společnosti, která resort staví. Dodal, že Neptun pohání solární energie a je také vybaven systémem pro recyklaci odpadků.

 

GALERIE: Neptun - hotel obklopený šesti plovoucími domy v Dubajském přístavu

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Neptun - hotel obklopený šesti plovoucími domy v Dubajském přístavu - 1

TN.cz