Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 15. 11. 2018
Bývalý lom

Luxusní ráj v Šanghaji! Tento hotel postavili v zatopeném lomu

Zdroj: TV Nova

V Šanghaji otevřeli první hotel, který je kompletně celý postavený ve starém a zčásti zatopeném lomu. Hotel za miliardy korun je nejníže položeným na světě a svým návštěvníkům nabízí i část pod vodou, které se přezdívá Říše divů.

Vodopád, fontány a výhled pod vodní hladinu - to vše je v nově otevřeném hotelu v Šanghaji, který je nejluxusnější oázou, jakou si jen umíte představit.

 

Hotel je údajně prvním resortem kompletně vybudovaným v bývalém lomu. Ta úplně nejnižší patra jsou pod vodou. Shanghai Wonderland je tak nejníže položeným obytným komplexem na světě - nejnižší místo je 88 metrů pod hladinou moře.

 

"Jde o úplně nový projekt. Takový, s jakým jsme se ještě nikdy dříve nesetkali. Neměli jsme žádnou inspiraci, žádný předešlý příklad, ze kterého bychom se mohli učit," uvedl ředitel projektu Čchen Siao-siang.

 

Projekt vznikl už v roce 2006, přípravy ale trvaly dlouhých sedm let. Stavební práce začaly až v roce 2013. Projekt vyšel celkově na neuvěřitelných 12 miliard a 700 milionů korun.

 

 

V hotelu je celkem 336 pokojů. Z vrchních apartmánů, které mají balkony směrem do vnitřku lomu si návštěvníci vychutnají pohled na jezero. Z nižších pater se jim zase naskytne úchvatný pohled na podvodní království.

 

Za luxus se samozřejmě platí - cena za jednu noc v Šanghajské říší divů začíná na třech a půl tisíci jenů, což je v přepočtu asi 12 tisíc korun.
 

Kateřina Vodvářková, sei TN.cz
Reklama