Nehoda na horách

Lyžař se vážně zranil během sjezdu na Ovčárně. Zasahoval také vrtulník

Úraz lyžaře na Ovčárně - 4
Zdroj: Horská služba
Lucie Staničková
Lucie Staničková
21.4. 2020 15:15
Téma:

V úterý odpoledne zasahovali členové horské služby ve skiareálu Ovčárna v Jeseníkách. Devětačtyřicetiletý lyžař nezvládl sjezd ve vysoké rychlosti a vážně se zranil. Na místo pro něj musel letět také vrtulník.

Pracovníci skiareálu okamžitě zavolali horskou službu, která se následně spojila s dispečinkem linky 155 Moravskoslezského kraje a na místo vyrazila také sanitka.

 

"Jakmile jsme k němu dojeli, zjistili jsme, že má něco s nohou. Vzhledem k velkým bolestem a poloze končetiny jsme měli podezření na zlomeninu,“ informoval jeden ze zasahujících členů horské služby Jeseníky Jiří Hejtmánek.

 

 

Záchranáři následně muže zafixovali do vakuové matrace a převezli na sněžném skútru na nedaleké parkoviště, kde si zraněného převzali zdravotníci. Ti povolali také vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

 

"Lékař poté potvrdil naše podezření na zlomeninu a posádka helikoptéry pacienta transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice,“ dodal Hejtmánek.

 

Podle informací horské služby lyžař nezvládl jízdu na již rozbředlém sněhu. Náčelník horské služby Jeseníky Vítězslav Kaller varoval, že lyžaři by kromě rychlé jízdy měli dát pozor také na aktuální stav sněhu.

 

GALERIE: Úraz lyžaře na Ovčárně

1
/
4
Zdroj: Horská služba
Úraz lyžaře na Ovčárně - 1

TN.cz