předpověď počasí

Lyžaři se ke sjezdovkám brodí blátem! Funguje jich jen několik

František Nyklas
František Nyklas
25.12. 2019 22:27
Téma:

První svátek vánoční si nenechali ujít lyžaři. Příležitostí k lyžování je u nás zatím sice velmi málo, ale pár sjezdovek díky zasněžování je v provozu a to v Krušných horách, v Krkonoších a v Jeseníkách. A lepší to hned tak bohužel nebude. Podle meteorologů se sice v nejbližších dnech ochladí a začne sněžit, jenže po novém roce přijde zase oteplení a déšť.

Rodina z Loun si chtěla hory užít. Byli bezradní, kam jet za sněhem. Rozhodli se pro Krušné hory, kde se na tři dny ubytovali. Měli štěstí. Zalyžovat si mohli na Klínovci. "Klínovec je takový krušnohorský ledovec. Takže okolo prší, ale tady sněží, takže docela dobrý," popsal lyžař.


V okolí Klínovce se dá zatím lyžovat na třech sjezdovkách o celkové délce asi 5 kilometrů. K lanovce se museli lyžaři ale brodit blátem. "Na sjezdovkách leží zhruba 30 až 60 centimetrů sněhu. A je to sníh technický. Doufáme, že brzo nasněží i pár centimetrů přírodního," řekla mluvčí Skiareálu Klínovec Hana Hoffmannová.

 

 

V Krušných horách sice sněžilo, ale jen v polohách nad tisíc metrů. Sníh navíc rychle tál. Ani ostatní zimní střediska u nás na tom nejsou dobře. Naopak - ještě hůř. Srovnatelné podmínky, jaké nabízí Klínovec v Krušných horách, hlásí jen pár sjezdovek v Krkonoších a Jeseníkách.

 

Teď se má ale na pár dnů, jak slibují meteorologové, ochladit. "V nejbližších hodinách očekáváme, že se sněhové vločky budou vyskytovat už od nadmořské výšky nad 400 metrů nad mořem. Teplota v tisíci metrech na horách by se od pátku po víkend měla pohybovat nejčastěji kolem mínus tří stupňů Celsia," řekla Dagmar Honsová z Meteopressu.


Na horách sice vlekaři budou mít šanci pořádně zasněžovat. Ale jen pár dnů. V prvním týdnu nového roku totiž předpovědi hovoří o výrazném oteplení. A to i na horách.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz