Poslední jízdy

Lyžaři se loučí se sjezdovkami. Lidé vzali naposled skiareály útokem

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 20:25
26.12. 2020 14:27
Téma:

Čas, který zbývá do dalšího zavírání skiareálů, se rozhodly využít stovky lyžařů. V neděli 27. prosince se totiž Česko přesune do pátého, nejvyššího stupně protiepidemického systému PES a znovu se zastaví provoz lyžařských vleků. Na tiskové konferenci to potvrdil ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).

Ve sváteční sobotu vzali lidé sjezdovky útokem. Dle svých slov chtěli naposledy využít možnost si zalyžovat. Od neděle už příležitost mít nebudou. Vleky a lanovky nezůstaly v provozu ani dva týdny. Jejich provoz vláda umožnila 18. prosince, devět dní na to znovu končí.

 

Rozloučit se s horami vyrazili lidé například do skiareálu Karlov u Bruntálu nebo na sjezdovku Šacberk u Jihlavy. Tamním návštěvníkům dokonce ani nevadilo, že je v provozu pouze dětský vlek.

Anketa

Vyrazili jste letos naposledy na hory i vy?

Hlasovalo 258 lidí.
 

Návštěvníkům skiareálů loučení se sjezdovkami nezkazilo ani to, že si nemohli posedět v tamních restauracích a kioscích, a dokonce ani dopřát klasický svařák.

 

Zavřená jsou také ubytovací zařízení. Návštěvníky před pokladnami a turnikety usměrňovaly speciální koridory, které mají za cíl redukovat počet lidí.

 

V některých částech Česka lyžařská sezóna ani neměla šanci odstartovat, například na většině Moravy. Tamním vlekařům totiž nepřálo počasí a neměli tak šanci sjezdovky připravit.

 

 

Mimo provoz zůstal například oblíbený lyžařský resort Harrachov, nebo skiareály Hlinsko, Hartmanice, Jalovec či Kašperky. Do Prahy kvůli zničené sezóně dokonce vyrazila část horalů - požadují od vlády kompenzace kvůli ušlému zisku.

  

GALERIE: Lidé naposledy vyrazili na sjezdovky, od neděle zavírají

1
/
5
Zdroj: TN.cz
Skiareály - 4

 

Provoz skiareálů trval jen chvíli, přesto však platila řada omezení:

TN.cz