přijde obleva

Lyžařská střediska oslavují sněhovou nadílku. Dlouho ale nevydrží!

Petr Zapletal
Petr Zapletal
Publikováno 21. 2. 2020

Centimetry nového sněhu, ale také silný vítr a teploty nad nulou - takové nás podle meteorologů čeká počasí o víkendu. Sněžit bude prý hlavně na horách, což udělalo radost především lyžařským areálům a jejich návštěvníkům. Jenže s koncem víkendu pak přijde silná obleva.

Občas sněžení, sem tam mlha a nebo vítr - přesto si na sjezdovkách v pátek nikdo na počasí nestěžoval. V letošní prapodivné zimě lyžaři berou zkrátka za vděk každým dnem, kdy se dá vyrazit na svah. Sněžení výrazně vylepšilo podmínky na horách.

 

Třeba v Javorníkách napadlo kolem deseti centimetrů. "A budeme rádi ještě ze každý centimetr. Na víkend to prostě připravíme, aby to bylo super," pochvaluje si počasí vlekař René Bitter. Plno bylo i v níže položených střediscích, i když se tam sněžení občas proměnilo v déšť.

 

 

 

Desítky centimetrů nového sněhu ale také znamenají v Jeseníkách druhý stupeň lavinového nebezpečí. "Lidi by se rozhodně neměli vydávat do lavinových území a měli by se držet turistických tras," varuje Jiří Hejtmánek z jesenické horské služby.

 

Bohužel teploty ale půjdou nahoru. V neděli se k nim přidá i déšť. Přesto lyžařské sezóně ještě neodzvoní. "Obleva by nás neměla nějak výrazně zasáhnout, neměla by být tak vyrazná," řekl provozovatel lyžařského areálu Josef Kocurek.

sei TN.cz